İlişkiye Emek Vermek Delikanlıyı Bozar Mı? İlişkiye Emek Vermek Delikanlıyı Bozar Mı?
Kadın erkek ilişkileri birçok erkekte mevcut olan ‘ben dışarıda çalışır ilişkimizin yemini suyunu getiririm; oradan ötesi kadına düşer’ düşüncesiyle yürümez diyebilir miyiz? Diyemeyiz; birçok... İlişkiye Emek Vermek Delikanlıyı Bozar Mı?

bozarmiKadın erkek ilişkileri birçok erkekte mevcut olan ‘ben dışarıda çalışır ilişkimizin yemini suyunu getiririm; oradan ötesi kadına düşer’ düşüncesiyle yürümez diyebilir miyiz? Diyemeyiz; birçok ilişki bu şekilde de yuvarlanıp gider. Ama yuvarlanıp giden değil de sizin ihtiyaçlarınızı olduğu kadar partnerinizin ihtiyaçlarını da karşılayan, ikinizi de mutlu eden bir ilişki için biraz daha farklı davranmak gerekir. Tabii ki siz yine bildiğiniz gibi davranabilirsiniz, buna kimse engel olamaz. Ama istediğiniz ve değer verdiğiniz bir insan böyle davranmanızdan hoşlanmayacak ve hayattaki tek seçeneğinin sizinle beraber olmak olduğunu düşünmeyen biriyse; onun bir süre sonra çekip gitmesine de kimse engel olamaz. Siz bunu umursamayacaksanız sorun yoktur. Ama bundan etkilenmeniz de mümkündür. Bundan etkilendiğiniz halde erkekliğin şanına yakışır biçimde hiç umurunuzda değilmiş gibi davranmanız da mümkündür. Ama dışarıya verdiğiniz görünüme karşın içiniz içinizi yiyorsa bu yine bir sorundur aslında.
Partnerinizi arayıp sormak, haliyle hatırıyla ilgilenmek, sevincinden kederinden haberdar olmak, gerekiyorsa destek vermek erkekliğinizden bir şey eksiltmeyeceği gibi; iyi bir ilişki için de gayet doğru bir yatırımdır. Partnerinize büyük bir sorun gibi görünen bir şey size hiç de önemli gelmeyebilir. Ama taş yerinde ağırdır her zaman; size önemsiz gelen bir ayrıntı o insanı fena halde rahatsız ediyor olabilir. Önem verdiğinizi hissettirerek dinlemek size bir şey kaybettirmez; tersine size duyulan sempatiyi arttırır.

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir