ilk Buluşmanın Önemi ilk Buluşmanın Önemi
Kişiler hangi yaş grubunda olursa olsun bir ilişki kurmak umudu ve niyetiyle karşı cinsle yapılacak ilk buluşma heyecan verici, tedirgin edicidir. İnsan iyi görünmek,... ilk Buluşmanın Önemi

ilk buluşmaKişiler hangi yaş grubunda olursa olsun bir ilişki kurmak umudu ve niyetiyle karşı cinsle yapılacak ilk buluşma heyecan verici, tedirgin edicidir. İnsan iyi görünmek, etkilemek, hoşa gitmek ister. Görünüşünde ve davranışında var olduğuna inandığı olumsuz tarafları gölgelemek veya saklamak ister. Bir tarafıyla buluşma zamanının çabucak gelmesini, bir tarafıyla da her türlü hazırlık için biraz daha zamanı olmasını ister. Bazen ilk olarak söyleyeceği şeyleri planlar ve planladığı her sözü de sıradan veya aptalca bulur. Kimi zaman hiçbir kıyafetini yakıştıramaz veya en çok yakıştırdığı kıyafetinin kirli sepetinde olduğunu fark eder. Tabii ki onu temizleyecek kadar zaman da yoktur.
İlk buluşmanın uyandırdığı bu duygular da, ona verilen önem de doğaldır. Karşı tarafın da bizimkilere benzer duygular içinde olması kuvvetle muhtemeldir; bunu düşünerek heyecanınızı bastırmaya çalışmalısınız. Yalnız değilsiniz; siz ne durumdaysanız tanışacağınız kişi de az bir farkla aynı durumdadır.
Temiz olmak, iç bayıltmadan güzel kokmak, uyumlu giyinmek dikkat edilmesi gereken konulardır tabii ki. Buluşmak için de fazla gürültülü olmayan, şık, temiz bir yer seçmek doğru olur. Konuşurken doğal olmaya çalışın. İnançlarınızı ve görüşlerinizi sergilemeyi daha sonraki zamanlara bırakın; daha tarafsız ve genel konular daha uygun olur. Bazı sıra dışı düşünceleriniz belki zaman içinde kabul görecektir ama bunlara hazır olmayan veya sizinkinden daha geleneksel bir yapısı olan bir insanın yüreğine indirebilir.

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir