İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI? İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI?
İş bulmanın veya bulduğumuz bir işte sürekli ve kalıcı olmak bugünlerde oldukça zor. Bunların yanında iş yerinde hata yapmak ise gözden düşmeye neden olabileceği... İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI?

İş bulmanın veya bulduğumuz bir işte sürekli ve kalıcı olmak bugünlerde oldukça zor. Bunların yanında iş yerinde hata yapmak ise gözden düşmeye neden olabileceği gibi iş hayatınızın da son bulmasına neden olabilir.

İş yerinde dikkat çekmek istiyorsanız bunlara dikkat edin:

1-Konuşkan olmak :   Konuşmak olmak, sosyalliğinizi ve girişkenliğinizi gösterebilmeniz açısından mühimdir. Ancak bu konuşkanlık,beraberinde kendini iyi ifade edebilmeyi getirmelidir.

2-Uzmanlık: İş ararken veya işe girdikten sonra, gerçekten yapabileceğinize inandığınız, bilgili ve uzman olduğunuz bir iş alanı seçin. Ayrıca, çalıştığınız iş hakkında uzman olduğunuzu göstermek için fırsatları kollayın. Size verilen işleri eksiksiz ve düzenli bir şekilde gerçekleştirmek bunun iyi bir yoludur.

3- İş yerinizde serbest zamanlarınızı iyi değerlendirin: İş yerinizde serbest vakitler, kendinizi gösterebilmek ve dikkat çekebilmek için en iyi vakitlerden biridir. Örneğin bir öğle yemeği sırasında yöneticilerinizle veya mesai arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde havadan sudan konulara değil, güncel veya işiniz ile ilgili önemli konulara ve gelişmelere odaklanırsanız, bu sizin için pozitif bir bakış açısı oluşturacaktır.

4- Fikir alışverişi: Fikirlerinizi,planlarınızı iş yerindeki arkadaşlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. Girişken olun ve onlara yeni fikirleriniz olduğunu gösterin. Onların da katılımını ve desteğini alarak,kaynağı sizin olduğunuz bir çalışma önemli bir gelişme sağlayabilir ve takdirleri toplayabilirsiniz.

5- Pozitif olun: İş yerleri stresli bir ortama sahip olabilir. Bazı olumsuz durumlar ortya çıksa da pozitif ve çözümeyici duruşunuz bozmayın ve çözüm odaklı olduğunuzu, her işin üstesinden gelebileceğinizi gösterin.

Son olarak size verilen işleri zamanında ve eksiksiz olarak tamamlayın. Bu çalışmalarınız, iş yerinde yükselmek ve dikkatlerinizi üzerinize çekmek için size iyi fırsatlar sunacaktır.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir