İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları
İşkoliklik konusunda cinsiyetler baz alındığında erkeğin bu konudaki üstünlüğü oldukça dikkat çekiyor.Günümüzde çoğu erkek işlerinden başlarını kaldıramıyor.Bu durum partnerlerini oldukça mutsuz ediyor.Bu mutsuzluk sadece... İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

İşkoliklik konusunda cinsiyetler baz alındığında erkeğin bu konudaki üstünlüğü oldukça dikkat çekiyor.Günümüzde çoğu erkek işlerinden başlarını kaldıramıyor.Bu durum partnerlerini oldukça mutsuz ediyor.Bu mutsuzluk sadece cinsel yaşantı ile kalmamakla birlikte çiftleri her anlamda olumsuz etkiliyor.Özellikle eşlerin,partnerlerine işleri yüzünden haftasonlarını bile ayırmamaları uzmanlar tarafından analiz konusu olmuş durumda.Peki bu işkolik erkekle başa çıkmanın yolları neler?

iskolik-ilgisiz-erkek.jpg

1) Schedule’ını Keşfedin!

İşkolik bir erkeğin bazen ilgisini çekemeyebilirsiniz.Ancak onun takvimini bilmeniz ve ne zaman nerede olacağını öğrenmeniz sizin açınızdan iyi olabilir.Araştırmalara göre özellikle küçük ama ateşli dakikalar geçirmek isteyen kadınların büyük çoğunluğu erkek arkdaşlarının veya eşlerinin takvimlerinden kesinlikle haberdar.

2) O Size Uymuyorsa Siz Ona Uyun!

Takvimini ele geçirdikten sonra artık siz ona uyuyormuş gibi gözükseniz de aslında o size uyuyor olacak.Özellikle iş gezilerinde yanında bulunma ihtimaliniz varsa bu sizin için kaçırılmaz bir tatil fırsatına dönüşebilir.Araştırmalara göre,özellikle program arasındaki boşlukları iyi değerlendirmeniz çiftler açısından ilişkiye gerçek anlamda pozitif yansıyor.

iskolik-erkegi-yola-getirmek.jpg

3) Onun Buddy’si Sizin de Buddy’niz!

Bu kural hayatınızın her alanında geçerli olmalı.Sadece işkolik bir erkeği kontrolünüz altına almak istiyorsanız geçerli olmamalı.İnsanlarla ilişkilerinizi iyi tutmanız sizin için her zaman avantaj sağlayacaktır.Özellikle işkolik bir erkeğin büyük ihtimalle işkolik bir de iş arkadaşı olacaktır.Yapmış olduğunuz ya da yapacağınız çoğu planda partnerinizin Buddy’sine danışmak,fikrini almak veya yardımını almak işinize yarayacaktır.

ilgisiz-erkek.jpg

4)Empati Kurun ve Relax Olun!

Araştırmalara göre,işkolik bir erkek genelde sinirli,asabi ve huysuz oluyor. Bu kadar negativitenin yanında erkekler,partnerlerinden gelen cevapsız aramalarla ve mesajlarla kendilerini tacize uğramış hissederek,partnerlerini daha mutsuz hale getirebiliyorlar. Özellikle çoğu erkek iş yoğunluğunun arasında iş dışındaki etkenlerden oldukça bunalabiliyor.Kısacası empati kurun ve Relax olun.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir