İtalyan Giyim Tarzı Bir Başkadır İtalyan Giyim Tarzı Bir Başkadır
Modada söz sahibi olan ülkelerin başında önce Fransızlar gelir diye biliyoruz. Bununla beraber İtalya moda dünyasına pek çok ünlü kazandırmış. Bu yüzden modada İtalyan... İtalyan Giyim Tarzı Bir Başkadır

Modada söz sahibi olan ülkelerin başında önce Fransızlar gelir diye biliyoruz. Bununla beraber İtalya moda dünyasına pek çok ünlü kazandırmış. Bu yüzden modada İtalyan tarzı giyim olarak bilinen bir görünüş var. Yıllardır Hoolywood’un pek çok ünlüsünün uyduğu bu akımın aslında şu şunla şöyle giyilir diye bir kuralı yok. İtalyan giyim tarzı daha çok bir duruşla ilgili. Kişinin kendine olan güvenine bağlı.

kirmizi-erkek-pantolon

 

Bu Benim İşte Diyebilmek

Eğer ben böyle giyineceğim derseniz yaşınızın önem taşımadığını baştan kabul etmelisiniz. Bir İtalyan erkeği asla yaşını saklamıyor, aksine bütün tecrübesini ve özgüvenini giyimine yansıtarak yaşıyor. Renklerle barışık olmalısınız. Sarı gömlekler mümkün. Ama bütün bu renklerin içinde gene de bir ahengi yakalamak önemli. Ve İtalyan giyim modası içinde en önemli noktalardan biri aksesuarlara verdiği önem. Ceketin cebine özenle katlanıp konmuş bir mendil, boyna atılan bir şal, takılan renkli bir saat muhakkak kıyafeti tamamlıyor.

italyan-erkek-modasi

Saç modeliniz bile bu sağlam duruşa eşlik etmeli. Çünkü önemli olan sıcak ve güler yüzlü olmanız. Hayatla barışık olmanız. Gömlek sanki aksesuar gibi kural. Ama öyle cebine ıvır zıvır koyduğunuz bol bir gömlek değil söz konusu olan. Bıçak gibi ütülü ve kesinlikle uzun kollu olan bir gömlekten söz ediyoruz. Kısa kollu gömlekler tercih edilmiyor. Gömleğin uzun kolları zarif bir biçimde yukarı kıvrılabilir. Bu bile bir tarzı belirliyor. Dar paça pantolon giyebilirsiz, renklerin uyumunu yakalayarak canlı görünebilirsiniz. Bütün bunlar sizin cesaretinize bağlı.

Filmleri Hatırlayın

Sinema tarihinde bir efsane haline gelen Baba filmlerinin en hareketli sahnelerinde bile İtalyan erkekleri şık giyimlerinden ödün vermediler. Türkiye’de de bazı ünlü spor adamlarının özellikle takip ettiği bu giyim tarzı aslında tamamen onu taşıyan kişide gerçek görünüşünü buluyor. Çok ünlü bir moda ikonu olan Coco Channel “Elbiseyi taşıyan kadındır, gerçek budur” demişti. Aynı şey İtalyan erkek modası için de geçerli. En ince ayrıntısına kadar kurallarına uyabilirsiniz ama o giyime ruh veremeyen erkekler bir sonuç elde edemeyecekler.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir