Kadın Erkek ilişkileri Kadın Erkek ilişkileri
Kadın Erkek ilişkileri Kadın erkek ilişkileri ile ilgili tartışmalar Âdem ile Havva’dan beri süregelmektedir. Her iki cinsin yaratılış farkıdır bu tartışmaların nedeni. Bu demek... Kadın Erkek ilişkileri

Kadın Erkek ilişkileri

Kadın erkek ilişkileri ile ilgili tartışmalar Âdem ile Havva’dan beri süregelmektedir. Her iki cinsin yaratılış farkıdır bu tartışmaların nedeni. Bu demek oluyor ki bu tartışmalar sonsuza kadar da sürecek.

Kadın yaratılışı icabı çocuksu görüntüsünün altında güçlü bir yapıya sahipken, erkek güçlü görüntüsünün altında çocuksu bir ruha sahiptir. Kadın daha çok duygularıyla erkek ise mantığıyla hareket eder. Yaradan bu özelikleri sebepsiz vermemiştir hiç kuşkusuz. Bu şekilde her iki cins de birbirini tamamlar. Ancak bunu bir de idrak etmektir önemli olan. Kadınlar erkekleri duygusuzluk ve duyarsızlıkla suçlarken, erkekler de kadınları sulu gözlü olmakla suçlar. Bir olay karşısında her iki cinsin de verdiği tepkiler farklıdır. Sorun birbirlerini olduğu gibi kabul edememektir. Örneğin; bir kadınla erkek yolda el ele yürürken karşılarına çıkan fakir bir çocuğa kadının para vermek istemesini erkek çok anlamsız bulabiliyor. Erkeğin bunu sorun etmesini de kadın anlamsız buluyor. Hâlbuki kadın tamamen duygusal olarak yapmıştır bunu. Erkeğin bu duyguyu anlaması mümkün değildir, ancak saygı göstermesi gerekir. Erkeğin verdiği tepki ise tamamen mantığa dayalıdır. Fakir çocuğun çalışıp para kazanması gerektiğini düşünür. Hazır para verilmemelidir. O da kendince haklıdır ancak kadın bunun acımasızca olduğunu, ufak bir yardımın zararı olmayacağını düşünür. İşte çok basit bir örnek! Böyle bir sebepten saatlerce kavga edebilen ve günlerce küs kalabilen çiftler pek de az değil. Durum böyle olunca, Âdem ile Havva’ya tekrar dönüyoruz ve yaratılış farkını daha iyi anlayabiliyoruz.

 

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir