Kadınlar Kick Boks Yapan Erkekleri Daha Mı Çekici Bulur? Kadınlar Kick Boks Yapan Erkekleri Daha Mı Çekici Bulur?
Kadın kick boks maçları izlemeniz pek mümkün değildir. Ancak hem kadınlar hem de erkekler son dönemde sıklıkla kick boks yapıyorlar. Profesyonel anlamda bu dövüş... Kadınlar Kick Boks Yapan Erkekleri Daha Mı Çekici Bulur?

Kadın kick boks maçları izlemeniz pek mümkün değildir. Ancak hem kadınlar hem de erkekler son dönemde sıklıkla kick boks yapıyorlar. Profesyonel anlamda bu dövüş sporunun yapmasalar da amatör olarak, antrenmanlar yaparak kick boks yapan ünlüler var. Bunların bazılarını basından takip etmişsinizdir. Kadınlar bunu bir merak olarak yapmak isterlerken erkekler daha kaslı ve güçlü olmak için yaparlar. Kaslı erkeklerin kadınlar üzerinde etkisi noktasında da değerlendirme yaparsak erkeklerin bu sporu seçme nedenlerini de anlamış oluruz.

erkek-kids-books

Kaslı erkeklerin kadınlar üzerinde etkisi konusunu bir kenara bırakırsak, kick boks yapan ünlüler için bir liste yaparsak, bu listede kadınlar da olacaktır. kimler mi? Sinem Kobal, Ceyda Düvenci, Buse Terim ve Özlem Tekin gibi kadın ünlülerin basında veya sosyal medyada kick boks yaptıklarını görmüşsünüzdür. Kadın kick boks maçları dışında birçok erkeğin de kick boks yaparken görmüşsünüzdür. Sinan Akçıl, Mete Horozoğlu, Murat Boz, Kerem Bürsin ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi ünlülerin kick boksa sevdalandıklarını görebilirsiniz. Tüm dünyada trend olan ve dolayısıyla ülkemizde de yayılan kick boks sevdası ünlü sanatçıları da sarmış durumda. Bazen farklı spor dallarıyla adını duyuran ünlülerimizi görmüşsünüzdür. Mesela tenis yapan, su sporlarıyla ilgilenen ünlülerle karşılaşmanız gayet normaldir. Ancak gün geçtikçe farklı sporlara da yatkınlık oluşmaktadır. Erkeklerin de kadınların da kondisyonlarını artırmak, fit bir vücuda sahip olmak adına bu sporu yaptıklarını söylemek mümkündür. Ancak kick boks tek başına ve evlerde yapılabilecek bir spor olmadığından, spor salonlarında, profesyonel bir eğitmen tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ünlülerin spor eğitmenleri karşısında kick boks yaparken verdiği pozları görmeniz mümkündür.

erkekleri-cekici-kilan-ozellik

Ülkemizde çok fazla seyirci bulan ve izlenme rekorları kıran Survivor yarışma programına katılan ve Dünya şampiyonu olan Avatar Atakan’ın da kick boks sporundaki başarısı da yine bu program yoluyla herkese yayılmış ve birçok kişinin de merağını cezbetmiştir. Kadın kick boks maçları çok çekici olmasa da kick boks yapan ünlüler sayısının giderek artması nedeniyle ilgi de giderek artmaktadır. Kaslı erkeklerin kadınlar zerinde etkisi açısından bakıldığında da erkeklerin sporu amatör olarak da yaması gayet normaldir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir