Kahve Tutkunu Erkeklerin Vazgeçemeyeceği Aromalar Kahve Tutkunu Erkeklerin Vazgeçemeyeceği Aromalar
Erkekler güne sert bir kahve ile başlayarak yoğun ve stresli iş günün üstesinden gelmek için güç toplarlar. Önemli iş toplantlarında yada öncesinde kahve içmeyi... Kahve Tutkunu Erkeklerin Vazgeçemeyeceği Aromalar

Erkekler güne sert bir kahve ile başlayarak yoğun ve stresli iş günün üstesinden gelmek için güç toplarlar. Önemli iş toplantlarında yada öncesinde kahve içmeyi adet haline getiren çoğu erkek kahvenin içindeki kafeinin beyinde yarattığı uyarı ile daha aktif düşünerek daha hızlı karar verme yeteneğine sahip oluyor.Gün içinde fazla tüketilmesi halinde rahatsızlığa yol açan ve uykusuzluk yaratan kahve aslında o kadar da masum bir alışkanlık değil.

kahve-seven-erkekler

Erkeklerde Kahve Aşkı

Tarihi Habeşistan’a dayanan ve arap ülkelerinde yetişen kökboyasıgiller ağaçının meyvesi olan kahve, osmanlı döneminde ülkemize gelmiş ve o zamandan bu zamana sohbetlerin vazgeçilmezi olmuştur. Şimdilerde bir çok firma tarafından çeşitli aromalarla renklendirilen kahvenin insan sağlığına önemli faydaları vardır. Kalp dostu olan kahve gün içinde en az bir kere içilmesi gerekir. Kafein içerdiği için uyarıcı özelliğide bulunan kafenin baş ağrılarına da iyi geldiği biliniyor.

Yoğun ve stresli iş gününe sert bir kahve ile başlamayı seven ve bunu adet haline getiren erkekler çoğunlukla iş toplantılarında ve önemli görüşmelerinde de kahveyi tercih ediyor. Prestij unsuru olarak görülen kahvenin bu kadar sık tüketilmesi ise erkekler için iş imkanlarıda yaratıyor. Örneğin so yıllarda trent haline gelen kahve mekanları adeta dolup taşıyor.

turk-kahvesi-kulturu

Erkeklerin Kahve Tercihleri

Günümüzde kahveye olan ilginin artması ile birlikte kahve çeşitlerinde de artış sağladı. Bir çok ünü kahve markası aromalarla renklendirdiği kahveleri piyasaya sunarken, meyveli, çikolatalı, vanilyalı, karamelli ve tarçınlı olmak üzere bir çok çeşit kahve hayatımıza girdi. Eskiden sevgilisini pastanelerde sütlaç yemeye davet eden erkekler, şimdilerde kahve mekanlarına götürdükleri kız arkadaşlarına çeşitli aromalardaki kahveleri ikram eder oldu.Erkeklerin başlıca tercih ettiği j-kahve aromaları çoğunlukla sert tatlar olurken klasik kehve anlayışından çokda uzaklaşmıyor.

Peki Kahve Nasil İçilir

Dünya kahveleri, Türk Kahvesi ve dökme kahvesi başlıklarında toplanan ve kendi içlerinde şekillenen kahvelerin her birinin içme şekli birbirinden farklıdır.Erkeklerin içmekten en çok hoşlandığı kahve olan Türk kahvesi içme kültürü ise önce bir yudum su içilerek başlar. Kahve öncesindeki su içmenin nedeni ise ağızda bulunan tadların silinmesidir. Kahve tadının daha net hissedilmesi için yapılan bu uygulamada kahvenin yanında lokum yada çikolatada ikram edilir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir