Kas Düşmanı Besinler Kas Düşmanı Besinler
YAPILI KASLAR İÇİN BUNLARDAN UZAK DURUN Vücut geliştirme ve sonucunda elde edilecek düzenli ve şekilli kaslar için en önemli unsurlardan biri de beslenme alışkanlığıdır.... Kas Düşmanı Besinler

YAPILI KASLAR İÇİN BUNLARDAN UZAK DURUN

Vücut geliştirme ve sonucunda elde edilecek düzenli ve şekilli kaslar için en önemli unsurlardan biri de beslenme alışkanlığıdır. Bu tarz bir faaliyet için mutlaka uygun besinler alınmalı ve kullanılan takviyelerin alınma zamanı ve miktarı konusunda dikkatli olunmalıdır. Kas oranını azaltan gıdalar ve alışkanlıklardan vazgeçilmelidir.

Kas Düşmanı Gıdalar

Bazı gıdalar vücudun şekillenmesi ve güçlenmesi ve yağ oranının azalarak kas oranının artmasına yol açarken bazı gıdalar da mevcut kas yapısını bozduğu gibi yağlanmayı arttırarak kaslı vücut ya da şekilli bir yapının oluşmasına engel olurlar. Ancak bu besinler az veya önerilen miktarlarda alınması özellikle vücut geliştirme gibi sporlar için de önemli bir noktadır. Doymuş yağ içeren besinlerin aşırı tüketimi, aşırı yağlı gıdaların tüketimi ve zamansız aşırı karbonhidrat tüketimi kaslarınız için hiç de iyi sonuçlar vermeyeceği gibi zamanla yağ oranındaki artışla kas kaybına da yol açar. Bu nedenle her türlü diyet veya spor faaliyetleri için mutlaka doktor danışarak bir beslenme programı tespit edilmeli ve bu program bir süreç dahilinde düşünülerek her aşamasına mutlaka uyulmalıdır. Protein kaynakları et, süt ve yumurta gibi temel gıdalar mutlaka belirlenen oranda ve zamanda tüketilmelidir. Yine takviye olarak kullanılan özellikle proteinler mutlaka doğru alınmalı ve ürünlerde seçici davranılmalıdır. Kaslarınız için faydalı gıdalar mutlaka dengeli bir şekilde alınmalıdır.

kasları-olumsuz-etkileyen-besinler

 

kas-dusmanı-gidalar

Vücut Geliştirme

Vücut geliştirme bir dizi performansı ve takviye kullanımını bir arada harmanlayan bir spor dalıdır. Bölgesel olarak kas yapısının düzenlenmesi için enerjiye dayalı ağırlık performanslarının sergilendiği bu alanda mutlaka uzman kontrolü ve kesinlikle doğru takviyelerin alınması gerekmektedir. Kas oranını azaltan gıdalar özellikle yağlar ve karbonhidratlar ihtiyaçtan fazla tüketilmemelidir.

yağ-tüketimi

 

 

 

 

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir