Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri
Erkeklerin kaybetmesinin mutlaka öne çıkan nedenleri var. Birçok olumsuzluk sıralanabilir. Öte yandan toplumun yüklediği misyon karşısında ezilen erkekler vardır ki aslıda herkes onların kaybetmelerine... Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri

Erkeklerin kaybetmesinin mutlaka öne çıkan nedenleri var. Birçok olumsuzluk sıralanabilir. Öte yandan toplumun yüklediği misyon karşısında ezilen erkekler vardır ki aslıda herkes onların kaybetmelerine üzülür. Kaybettirecek davranışların başında duygusallık vardır.

Duygusal Erkekler Kaybediyor

kaybeden-erkek-davranislari-duygusal-erkekler.jpg

Yaşam şartları ağırdır. Ailelerin yükünü ne olursa olsun bugün bile çoğunlukla erkek üstlenmektedir. Olumsuzluklara karşı sevdiklerini erkek korumakta, eksiklikleri erkek gidermek zorundadır. Bazen koşulların çok sertleştiği zaman dilimlerinde erkekler ön plana çıkan ezilme sürecinin içinde bulurlar kendilerini. İşsiz kalırlar, haksız rekabete uğrarlar, çok çabalasalar bile hak ettikleri saygıyı sevdiklerinden bile göremeyebilirler. Duygusal kırılgan bir erkek ve onların ruh halini buna benzer bir süreçte nasıl yıpranacağını tahmin etmek zor değildir.

Kadınları Tanımayan Erkekler Kaybediyor

erkeklerin-yanlis-davranis-sekilleri.jpg

Kaybeden erkek davranışları arasında kadınları hiç anlamamış erkeklerin tutumlarını tek tek sıralamak yeterlidir. Vurdumduymaz, verdiği sözleri tutmayan, sorunlara ilgisiz, dinlemeyen, futbol izlemeyi ve kaba ifadeleri erkeklik sana gruptur bu. Kadın eğer kişilikli ise ve çaresiz değilse eninde sonunda bu erkeği terk edecektir.

Sorunlu Erkek Tipleri

erkeklere-kaybettiren-yanlis-davranislari-kaybetmeye-mahkum-erkekler.png

Erkeklerin yanlış davranışları kalıp olarak sıralanabilir. Önemli gruplardan biri de sorunlu erkeklerdir. Bu tiplerin kişisel güven sorunu vardır. Tepkileri ölçüsüzdür. Saçmalık derecesinde kıskanç olurlar. Yalan söylerler ve öyle yalanlar söylerler ki bazen kendi yalanlarına kendileri de inanırlar. Yine verdikleri sözleri tutmazlar, aldıkları borçları ödemezler. Şıp sevdi tiplerdir. Tutkulu sevdikleri görünümünü verirler ama aslında onlarınki tutku değil zayıflıklarını örtbas etme halidir.

Günümüzün En Net Ölçüsü

Elbette tüm bu genellemeler inanları derhal kaybetmeye mahkum erkek kategorisine sokmamalıdır. Tek bir cümle kurmak gerekirse vicdanı olan her erkek iyi bir insandır ve eksiklerine rağmen kendisi için doğru olan kadın tarafından sevilmeyi hak eder.

Ancak günümüzde tüm bu ölçüler ve tanımlar artık bir kenara atılmış durumdadır. Ekonomik olarak belli bir başarı yakalamış her erkek artık kazanmışlar safında sayılabilir. Belki birkaç hüsran yaşar ama eni sonu kendine bir sosyal zemin üretir. O zaman günümüzde herkesin bildiği sır olan gerçeği bir cümleyle açıkça ifade etmek görevimizdir. Kaybetmeye mahkum erkeğin en tipik özelliği parasının olmamasıdır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir