Kilo verebilmek için saat 16'dan sonra karbonhidratlı yiyecekler yememek gerekiyormuş. Doğru mu? | Erkeksen Gel
Her şeyden önce, sizi şişmanlatan karbonhidratlar değil, alınan fazla kalorilerdir. Bununla beraber, yediğimiz karbonhidratlı gıdaların çoğu işlenmiş olduğundan, fazla kilolarda önemli pay sahibidirler. İşlenmiş...

Her şeyden önce, sizi şişmanlatan karbonhidratlar değil, alınan fazla kalorilerdir. Bununla beraber, yediğimiz karbonhidratlı gıdaların çoğu işlenmiş olduğundan, fazla kilolarda önemli pay sahibidirler. İşlenmiş karbonhidratlar, işlenmemişlerin aksine, tokluk hissi vermezler. Bu da daha fazla yemenize neden olur. Örneğin, tam buğday ekmeği ve beyaz ekmek eşit miktarda kaloriye sahiptir, ancak tam buğday ekmeğinin doyuruculuğu daha yüksektir. Sizi daha uzun süre tok tutar. Yapmanız gereken, günün hangi saati olursa olsun, yemek yerken kantarın topuzunu kaçırmamaktır.

Sorunuza dönersek, “saat 16’dan sonra karbonhidrattan uzak durmak” çok da iyi bir diyet tavsiyesi değildir. Kilo vermek ve kilo almak, vücuda giren ve harcanan kalorilerin dengesiyle ilgilidir. Gün boyunca harcadığınız kalorilerden fazlasını yerseniz, kilo alırsınız. Yediğiniz kalorilerin fazlasını harcarsanız, kilo verirsiniz. Buna göre; sebze, meyve, yağsız et, tam tahıl ve sağlıklı yağlardan oluşan bir diyet düzeniniz varsa, akşam dörtten sonra yemek yeseniz de kilo hedefiniz şaşmaz. Daha az kalori aldığınız sürece, kilo verirsiniz.

Erkek Sağlık

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir