Erkeksen Gel
Kıskanç Partnerle Baş Etme Yolları Kıskanç Partnerle Baş Etme Yolları
Kıskanç Partnerle Baş Etme Yolları Birçok farklı kişisel ve toplumsal nedeni olan kıskançlık, ilk olarak iletişimsizlik ve sevgi kavramının anlamının değişmesi olarak kendini belli... Kıskanç Partnerle Baş Etme Yolları

Kıskanç Partnerle Baş Etme Yolları

Birçok farklı kişisel ve toplumsal nedeni olan kıskançlık, ilk olarak iletişimsizlik ve sevgi kavramının anlamının değişmesi olarak kendini belli etmektedir. Kıskançlığın hüküm sürdüğü ilişkilerde kişinin hem kendine hem de sevgili ya da eşine güvenmediği, ilişkinin de boyutunun artık sevmekten ziyade birbirinin yaşam alanını kısıtlama şekline dönüştüğü kısır döngü hali görülmektedir.

kiskanc-sevgili-kavgasi

İlişki İçin Büyük Tehlike

Aşırı kıskançlık durumu, hem ilişki hem de kişinin kendisi için tehlikeli bir durumdur.

Çünkü sevgiliye duyulan kıskançlık artık hastalıklı hal almış olduğundan sağlıklı bir düşünme şeklinden bahsedilemez. Yaygın görüşün aksine kıskançlığın fazlası sevgi göstergesi değildir. Birlikte olma ve sahiplenme duygularının ayrımının yapılması gerekir. Çoğu birliktelik benim olma duygusu üzerine kurulu olduğundan hastalıklı duyguların oluşması da kaçınılmazdır.

kiskanc-sevgili-ile-bas-etme-yollari

Çiftler Açıkça Konuşmalı

Eşlerin, kendi beklentilerini ve düşüncelerini açıkça ifade etmeleri oldukça önemlidir. Doğru ve iyi bir iletişim kıskançlık krizi problemini çözecektir.

Eşinizle farklı düşünseniz de düşünceleriniz açıkça konuşmaktan ve onun da düşüncelerini dinlemekten vazgeçmeyin, konuşma sırasında baskın çıkmaya çalışmayın. Karşınızdakini dinleyin ve onun da sizin düşüncelerine saygı göstermesini sağlayın.

kiskanc-partner

Kaynak Bulunmalı Ve Ortak Noktada Çözüme Ulaşılmalı

Günlük hayat içerisinde kendiliğinden gelişen kıskançlık durumu sonrasında bu duygu ya da olayın sebebini bulun ve eşinizle çözüme ulaştırmaya çalışın. Hayal kırıklığına neden olan sorun tespit edilmeli ve çözüme ulaşmalıdır.

Sonraya bırakmayın, kendiniz boşuna yıpratmanızın bir anlamı yok. Karşılıklı anlayış ve sevgi üzerine kurulu ilişkilerde sorun çözüme ulaşacaktır.

kıskanc sevgili-mesajlari

Biz Duygusu Güçlenmeli

Kıskançlıkla başa çıkmak için biz olma duygusu önemlidir. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte olduğunuzu tekrar hatırlatacak şekilde ilişkinizi yönlendirin. Yeni faaliyetleri deneyebilirsiniz. Basit bir hafta sonu kaçamağı iyi gelebilir.

Editor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir