Kuaförünüze İstediğiniz Saçı Tarif Edemeyenler Misiniz? Kuaförünüze İstediğiniz Saçı Tarif Edemeyenler Misiniz?
Saç kestirmek erkeklerin sürekli yapmak zorunda olduğu, çoğu zamansa bir türlü mutlu olarak sonlandıramadığı bir eylemdir. Her erkeğin bir tarzı, saç stili ve modeli... Kuaförünüze İstediğiniz Saçı Tarif Edemeyenler Misiniz?

Saç kestirmek erkeklerin sürekli yapmak zorunda olduğu, çoğu zamansa bir türlü mutlu olarak sonlandıramadığı bir eylemdir. Her erkeğin bir tarzı, saç stili ve modeli vardır. Erkeklerin seçtiği bu model onların kendilerini ifade etmede kullandıkları, kendilerini rahat hissettikleri, adeta karakterlerinin bir parçası haline gelmiştir. Hepimiz biliriz saçların duruş şekli insanlara sizin uzaktan görünüşünüz ile ilgili sizin karakterinizi, konuşma tarzınızı ve daha birçok şeyi anlatır. Hal böyle olunca berber seçimi de çok önemli hale gelmektedir.

erkek-sac-kesimi-nasil-olur

Çoğumuz uzun yıllar gittiğimiz bir berberle olan muhabbetimiz sayesinde onların bizim saç şeklimizi artık ezberlemiş olması sayesinde rahat ederiz ve sürekli ona gideriz. Ama eğer il değiştirdi isek ya da berberimiz dükkanı kapatmış ise işte erkeklerin zor süreci başlamış olacaktır. Acaba hangi berbere gitsem diye defalarca camlarından döndüğümüz berberler vardır. Bunun tipi kötü, kendi saçına bak, ulan daha kendisi kel gibi yorumlar yaparak korkarız ama eninde sonunda birini seçip önüne otururuz. Berberlik öylesine güven isteyen bir olay ki korumasız bir şekilde elinde ustura alan adamın önüne oturuyorsun ve ona güvenmekten başka da bir çaren kalmıyor. Öyle ya da böyle böylesine zor süreçleri atlattınız.

erkeklerde-sac-kesimi

Sonunda berberin önüne oturdunuz bir yandan muhabbet açmaya çalışan adamla konuşuyor bir yandan ad kafanızda korku provaları yapıyorsunuz. İşte can alıcı noktadaki soru geliyor “nasıl bir model istiyorsunuz?” gel de bu soruya cevap ver. “abi yanlar dursun üstten al önde kakül biraz kalsın fauller kısa olsun sakalı da incelt.” Anlattıktan sonra kendi kendinize sorarsınız. “acaba anladı mı ki? Daha da vahimi tıraş bitmiştir ve kesinlikle istediğiniz ile alakalı bir sonuç çıkmamıştır. Ama ayıp olmasın diye berbere de bir şey diyemezsiniz. “eline sağlık abi” deyip. Dükkanı kapatan kuaförünüze başlarsınız saydırmaya. Siz de bizim gibi Kuaförünüze istediğiniz saçı tarif edemeyenler misiniz?

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir