Lüks Arabalar Kadınların Dikkatini Çekiyor mu? Lüks Arabalar Kadınların Dikkatini Çekiyor mu?
İnternette bugünlerde çok çarpıcı bir sosyal deney sosyal medyada sıkça paylaşılır oldu. Deneye göre, ilk önce, düşük modelli ve pek hoş görünmeyen bir araba... Lüks Arabalar Kadınların Dikkatini Çekiyor mu?

İnternette bugünlerde çok çarpıcı bir sosyal deney sosyal medyada sıkça paylaşılır oldu. Deneye göre, ilk önce, düşük modelli ve pek hoş görünmeyen bir araba ile bir otobüs durağına yaklaşan bir adam durakta bekleyen güzel bir kadına onu gideceği yere bırakabileceğini söylüyor ve kadın tarafından reddediliyor. Tabi bu sırada kameralar da kayıtta. Kısa bir süre sonra bu kez çok pahalı son model spor bir araba ile bir başka adam aynı durağa yanaşıyor ve aynı kadına kendisini bırakmayı teklif ediyor. Kadın kısa bir tereddütten sonra hemen arabaya atlıyor. Ancak bu kez adam kadına az önce arkadaşını reddettiğini bu yüzden arabadan inmesi gerektiğini söylüyor. Buna oldukça bozulan kadın da çaresiz arabadan iniyor.

Bu deneyde acımasız bir şekilde kanıtlanmaya çalışılsa da lüks otomobiller kadınları gerçekten etkilemekte midir? Bu soruya sizler için cevap aramaya çalıştık.

 

kadinlarin-dikkatini-cekme

 

 

Lüks Takıntısı

Günümüz toplumunda ne yazık ki lükse karşı aşırı bir takıntı mevcut. Bu her şey için dolayısıyla lüks arabalar için de geçerli. Lüks arabaya sahip bir erkeğin, kadınları etkileme şansı daha fazla. Çünkü toplumsal algı, lüks arabaya binen bir erkeğin zengin olduğu yönünde işlediği için, bir kadın elbette böyle bir erkekten etkilenecektir.

 

kainlar-luks-arabaları-sever

 

 

Kadınların Arabalarla İlişkisi

Kadınlar erkeklere göre arabaların dış görünüşlerine daha fazla önem verirler. Onları etkileyen arabanın, motor hacminden ziyade estetik özellikleri de bu nedenle lüks araba sahibi erkeklerin kadınları etkileme şansları daha fazladır.

luks-arabalar-kadinlarin-ilgisini-ceker-mi

Toplumun Cinsiyet Rollerine Bakışı

Kadın olsun erkek olsun herkes lüks olanı severken, lüks araba ile sadece kadınların etkilenebileceğini düşünmek toplumun bakış açısından kaynaklanır. Ancak günümüzde bu algı yok olmaya başlamıştır. Erkeklerle birlikte her işi yapan kadınları etkilemek için sadece lüks arabalar yeterli olmamaya başlamıştır.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir