Erkeksen Gel
Mercedes-Benz SLS AMG Mercedes-Benz SLS AMG
McLaren’in MP4-12C’sini tanıtmasının hemen ardından markanın Formula 1’deki eski ortağı Mercedes’ten de bir süperspor otomobil haberi geldi. Aslına bakarsak SLS AMG’nin iç ve dış... Mercedes-Benz SLS AMG
McLaren’in MP4-12C’sini tanıtmasının hemen ardından markanın Formula 1’deki eski ortağı Mercedes’ten de bir süperspor otomobil haberi geldi.
Aslına bakarsak SLS AMG’nin iç ve dış fotoğrafları birkaç aydır internette dolanıyordu fakat firma ilk defa aracın bütün verilerini resmi olarak duyurdu.
Neo-retro tasarım anlayışının ürünü olarak atası 300 SL’e göndermeler yapan bir tasarıma sahip olan otomobilin en dikkat çekici yanı şüphesiz “Martı Kanat” olarak adlandırılan ve yukarıya doğru açılan kapıları.
Otomobilin performansına gelecek olursak motor olarak 6.2 litre hacimli v8’in kullanıldığını görüyoruz. Mercedes’in birçok AMG modelinde kullanılan bu motor SLS’in kaputu altında 571 beygir güç, 650 Nm tork üretebilmekte. 7 ileri vitesli çift debreyajlı otomatikleştirilmiş şanzımanı aracın arkasına yerleştirilmiş ve bu sayede %48-%52 ön-arka ağırlık dağılımı sağlanmış. 0’dan 100 km/s sürate 3.8 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum süratiyse 320 km/s civarında.
1587 kg ağırlığa sahip olan otomobil 4.65 metre boyunda, 1.95 metre genişliğinde ve 1.25 metre yüksekliğinde. Önde 19, arkadaysa 20 inç çaplı jantlarla donatılmış olan aracın fren diskleri de karbon-seramik alaşımlı.
Bu arada otomobilin Almanya’da satış fiyatı yaklaşık 180000 Euro olarak açıklandı ki bu fiyat McLaren ile ortaklaşa geliştirilen süperspor otomobil SLR’ınkinden çok daha düşük bir rakam.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir