Nerede O Eski Aşklar Nerede O Eski Aşklar
Her şeyde olduğu gibi eskilerin aşklarında bir efsaneydi. Filmlerde birçok kez belki rastlamışsınızdır. Saf, temiz karşılıksız yani anlayacağınız tam bir efsane gibi. Nerede o... Nerede O Eski Aşklar

Her şeyde olduğu gibi eskilerin aşklarında bir efsaneydi. Filmlerde birçok kez belki rastlamışsınızdır. Saf, temiz karşılıksız yani anlayacağınız tam bir efsane gibi. Nerede o eski aşklar şimdilerde çok zor bu şekilde sevgi aşk.

eski-sevgili

Pembe mektup zarfları, o zamanlar sözlerimizi anlatmanın en güzel haliydi. Çünkü o zamanlar şimdilerdeki gibi telefonlar, mesajlar, sık sık görüşmelerde nerede. Her şey tadında ve zamanında güzeldi. Buluşmadan sonra ayrılırken bir sonraki buluşma yerini zaten bilirlerdi. O güne kadar heyecan sabırsızlık geçmek bilmeyen zamanlar vardı. Şimdiler de öylemi peki.  Bir telefonla kapında. Heyecan yok çünkü her an birliktesiniz. Nerede o eski aşklar deki masumiyet, utanç duygusu, sadece gözlerin konuştuğu zamanlar. Ayrılıkların bile o zamanlar da bir üslubu vardı.

Ne diyeceğini bilmeden kırmadan sözler sarf etmek vardı. Şimdi gecenin bir yarısı gelen mesajla kırıp dökerek, arkasında ne bıraktığına bakmadan bitti diyerek bitirmek. Sosyal paylaşım sitelerinden engellemek, kısaca ulaşabileceği her yerden kısıtlamak. Şimdiler de bu kadar kolay ayrılmak. Özledim demek sadece kelimelerde yer almak için kullanılıyor. Çoğu zaman ayrılık sadece 140 karakter gerisi hep bahaneler. Bir samimiyet, gerçeklik içtenlik yok olmuş. Günümüzde ilikler ya günübirlik ya da üç beş gün. Sonrasında sıkıldım. Elektrik alamadım. Sen daha iyilerine layıksın. Bunlar gibi klişe birçok cümle. Bu cümleler artık o kadar moda oldu ki her ayrılıkta söylenir oldu.

Eski-Asklar

Şimdiki âşıkların ağzında ki tek cümle nerede o eski aşklar, nerede o eski sevdalar. Eskilerde olduğu gibi aşkımıza sevgimize sahip çıkalım. Seni seviyorum demek yazmak kadar kolay olmamalı. Saygıyı, birbirimize olan güven duygusunu asla yitirmemeliyiz. Kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak eğer karşımızdakine de bu şekilde davranmalıyız.

 

 

 

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir