Ofisiniz Karakterinizi Yansıtıyor mu? Ofisiniz Karakterinizi Yansıtıyor mu?
İş hayatınızda ve günlük yaşantınızda uyum yakalayabilmeniz çok önemlidir. Giydiğiniz giysiden kullandığınız arabaya, yatak odanızdan ofisinize kadar her şey karakterinizle uyum içerisinde olmalıdır. Çünkü... Ofisiniz Karakterinizi Yansıtıyor mu?

İş hayatınızda ve günlük yaşantınızda uyum yakalayabilmeniz çok önemlidir. Giydiğiniz giysiden kullandığınız arabaya, yatak odanızdan ofisinize kadar her şey karakterinizle uyum içerisinde olmalıdır. Çünkü insanlar her zaman en rahat oldukları yerde verimli üretim gerçekleştirebilirler. Bulunduğunuz yer sizin için ne kadar rahatsa, çalışırken artacak olan yorgunluk kat sayınız da o kadar düşük olacaktır. Sadece verimli çalışmak için de değil, çalışırken eğlenmek ve motivasyonunuzu artırmak için de uyum oldukça önemlidir. Bu yüzden de karakterinize en uygun ofis dekorasyonu tercihinde bulunmalı ve buna göre alışveriş yapmalısınız.

ofis-dekorasyon.jpg

Önce Kendinizi Tanıyın

Karakterinizi yansıtan ofis dekorasyonu için çalışmalara başlamadan önce kısa bir karakter tahlili yapmakta fayda var. Zira ‘’terzi kendi söküğünü dikemez’’ atasözünden yola çıkarak, birçok insanın kendi karakteri hakkında ayrıntılı fikir sahibi olmaya vakitlerinin olmadığını ya da buna dikkat etmediklerini var saymak çok da zor değildir. Bu yüzden öncelikli olarak kendi karakterinizi tüm detaylarıyla ve objektif olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

ofis-dekorasyonu.jpg

Eğlenceli ve Enerjik

Karakteriniz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra karakterinize göre ofis dekorasyonu yapmaya başlayabilirsiniz. Enerjik, pozitif ve sıcakkanlı bir karaktere sahipseniz ofisinizde canlı renklere sahip mobilyaları ve bol sayıda elektronik eşyayı bulundurmanız daha uygun olacaktır. Örneğin, sıkıcı ve alışıldık ofis sandalyeleri yerine puflar veya renkli deri sandalyeler tercih edebilirsiniz.

ofis-dekorasyonu-2018.jpg

Ağır ve Mükemmeliyetçi

Ancak karakteriniz daha sade, prestij düşkünü ve otoriter ise mutlaka ahşap mobilyalarının ve kahverengi ya da siyah tonlarının hakim olduğu bir ofis dekorasyonu yapmanız daha uygun bir seçim olacaktır. Ayrıca sanat ile de ilgileniyorsanız kahverengi ahşap işlemeli mobilyaları tercih etmeniz, karakterinizi rahatlıkla ofisinize yansıtmanızı sağlayacaktır. Bunlara ek olarak, ofisinizde bulunacak olan ünlü sanat eserlerinin minimalistik birer kopyası da sanatsal yönünüzü dışarı vurmanızı kolaylaştıracaktır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir