“Ofisteki Kurt Adam” için iş Yerinde Tıraş | Erkeksen Gel
Güne pürüzsüz bir sinekkaydı tıraşla başlayıp akşamüstü Cihan Ünal’a mı dönüşüyorsunuz? Bazı erkekler ne kadar uğraşsalar da, sabahki bebek suratlarını gün boyu koruyamazlar. Öte...


“Ofisteki Kurt Adam” İçin İş Yerinde Tıraş

Güne pürüzsüz bir sinekkaydı tıraşla başlayıp akşamüstü Cihan Ünal’a mı dönüşüyorsunuz?

Bazı erkekler ne kadar uğraşsalar da, sabahki bebek suratlarını gün boyu koruyamazlar. Öte yandan, evdeki tıraş ritüelini iş yerine taşımak da pek kolay değildir.

Öyleyse sakalları öğle tatiline kadar alıp başını giden bir erkek bu durumla nasıl başa çıkabilir? İşte bazı ipuçları:

  • Sabahları daha iyi tıraş olun. Sakallardan daha adamakıllı kurtulmak için duşta tıraş olmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca uzmanlar en sinekkaydı tıraş için elektrikli tıraş makinesi yerine düzenli olarak yenilediğiniz tıraş bıçaklarını kullanmanızı öneriyorlar.
  • Çekmecenizde bir tıraş çantası bulundurun. Basit gibi görünen bu öneri aslında en iyi çözümdür. Çantanın içine tıraş bıçağı, tıraş köpüğü ve yedek bıçaklar koyun. Çalışma odanızın kapısının arkasında asılı duran yedek gömlek, kravat ve ceket gibi, ofiste bulundurduğunuz tıraş bıçağı da hayat kurtarabilir.
   Buna rağmen, ofis tuvaletinde tıraş olmayı alışkanlık haline getirmek tehlikeli olabilir. Zira tuvalette tıraş olan adam her zaman garip görünecektir. Toplantı için gelen şirket müşterilerinizden biri lavaboyu kullanmak istediğinde, damat olacakmışçasına acele ve heyecanla tıraş olan biriyle karşılaşmayı yadırgayabilir ki bunda haksız da sayılmaz. Böyle bir durumda istifinizi bozmamak en hayırlısıdır. Lavaboda işiniz bittiğinde ortalığı mutlaka temiz bırakmaya da özen gösterin.

  Gördüğünüz gibi, gün boyu tertemiz bir suratla yaşamak çok da zor değil.

  • Bu saydıklarımız size uymuyor mu? İş yeriniz öğlen tıraşı için uygun değilse ve bir çözüm de bulamıyorsanız, ertesi sabaha kadar gölgeli yanaklarla gezmekten başka çare yok. Eninde sonunda siz de insansınız. Bunun, sizin “özel” durumunuz olarak görülmesini sağlayın. Patronunuza “insan doğası”ndan bahsedin. Ancak, her sabah güzelce tıraş olmayı da asla ihmal etmeyin. Sabahın dokuzunda kirli sakalla gezerseniz kimse “insan doğası” hikayenizi yutmayacaktır.

  Erkek Sağlık

  daha önceden yorum yapılmamış.

  ilk yorumu siz yapın.

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir