ÖN SEVİŞME İÇİN İDEAL SÜRE NE KADAR? ÖN SEVİŞME İÇİN İDEAL SÜRE NE KADAR?
Cinsellikle tanışan ve onu yaşamaya başlayan bireylerin kafalarındaki soruların başında ideal sevişme süresi ne kadardır, gelmektedir. Bu sürenin hesaplanması ya da ideal cinselliğin yakalanması... ÖN SEVİŞME İÇİN İDEAL SÜRE NE KADAR?

Cinsellikle tanışan ve onu yaşamaya başlayan bireylerin kafalarındaki soruların başında ideal sevişme süresi ne kadardır, gelmektedir. Bu sürenin hesaplanması ya da ideal cinselliğin yakalanması için bir diğer kavramın da hesaba katılması gerekir. Bu kavram ön sevişme olacaktır. İdeal sevişme tanımının, zaman, mekan ve uyum gibi faktörlerinin bir araya getirdiği, heyecan, zevk ve mutluluğun iç içe olduğu cinsellikten bahsedilmektedir.

Cinsel Davranışlar

Cinsellikten alınan hazların daha fazla tatminkar ve mutlu edici olması için öncelikle partnerlerin birbirleriyle uyumunun yakalanması gerekir. Cinsel uyarıların üst noktaya gelmesi de çiftleri veya birini doyum noktasına getirecektir. Partneriyle ilişki öncesinde ve ilişki sırasında cinsel davranışlarını çeşitlendirebilen biri eşini daha çok heyecanlandırır ve onu tatmin eder. Bu nedenle ideal sevişme süresi asında beyinle başlayan, dokunarak devam eden ve birlikte ürettikleri keyfin son noktasına ulaşma süresidir, denilebilir.

kadinlar-ve-penis-boyutu

Birçoğunun doğru bildiğinin aksine ideal sevişme orgazm olma veya o doyum noktasına hemen ulaşmak değildir. Ön sevişme ile kastedilen de budur. Süre sınırı olmadan dokunmak, hissetmek, devam ettirebilmek önemlidir. Oysa, özellikle erkeklerin, biran önce sonuca gidip orgazm olma veya orgazm olmasını sağlama durumları pek doğru değildir.

Maraton Koşun

Bu konuda en güzel örneklerden biri de koşu yarışlarına benzeyen misaller vermektir. Erkeklerin çoğu cinsellikte partnerine ve kendine bir 100 metre koşucusuymuş gibi davranmaktadır. Biran önce finişe ulaşmak ve bunu rekor kırarmışçasına yaşamak elbette uzun ve mutlu bir cinsel yaşam için ideal değildir. oysa yavaş yavaş da aynı finiş noktasına gidilebilir. Bu noktada aslına kadına düşen görev daha fazladır. Çünkü erkekler cinsel uyarılma konusunda kadınlardan daha zaaftır. Yani ideal sevişme süresi erkekler için daha kısa gibi görülse de kadınlarda bu süre daha uzundur. Ön sevişme bu noktada hem süreyi uzatan ve birbirlerine daha çok dokunan, temas eden çiftlerin mutluluğunu artırırken hem de alınan haz duygusunun yayılmasına yardımcı olmaktadır.

en-iyi-seks

İdeal sevişme süresi veya davranış biçimleri içerisinde erkeklerin daha ağır başlayıp hızlanacakları, tıpkı bir maraton yarışı gibi, seks sürelerinin dengelenmesinde elbette kadınların cinsellikteki görevleri daha belirleyici olacaktır. Bazı çiftler için ideal sevişme süresi 5 dakika olarak ifade edilirken, bazı çiftler için yarım saatten bile fazla sürebilmektedir.

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir