Belki de yıllardır içinizde sakladığınız aşkla, aynı okulda yada aynı mahalle, aynı iş yerindeydi. Siz bu aşkı cesaret edip hiç açılamadığınız gibi hep kendinizi...

Belki de yıllardır içinizde sakladığınız aşkla, aynı okulda yada aynı mahalle, aynı iş yerindeydi. Siz bu aşkı cesaret edip hiç açılamadığınız gibi hep kendinizi yediniz. Peki kendinize bu bekleyişin, uzaktan sevmenin ne kadar süreceğini sordunuz mu? Bence vakti gelmiştir… Çünkü platonik aşk denilen bu durum kişinin önce kendisine zarar vermektedir. Onu sürekli düşünerek, onsuz bir hayat düşünemeyip psikolojinizi altüst ettiğiniz gibi vaktinizi de fazlasıyla boşa harcadığınızın farkında olmalısınız. Belki de beklemek yerine o kişiyi elde etmek için çaba harcamalı ve bu bitmek bilmeyen bekleyişi bir neticeye bağlamalısın. Gelin bu platonik aşkı gerçeğe dönüşmesini beraber yapalım.

platonik-aski-elde-etme-yollari.jpg

Platonik Aşk Nasıl Gerçek Olur?

Uzmanlara göre; kişi de karşılıksız aşk durumu derin psikolojik yaralar açtığı, aşırı mutsuzluk verdiği gibi, bu uzaktan sevdiği kişinin kendisiyle ilgili olmayan ufak hareketlerini bile kendisine yorduğunu ve belki de aslında gerçek olmayan anlamlar yüklediğini söylüyor. İç dünyalarında hep bir kavga halinde olan bu kişiler sevdikleri kişiyi terk etmekte oldukça güçlük çekmektedirler. Zamanla saplantı haline dönüşecek olan bu durumun önlemini kişi kendisi almalıdır.

platonik-asik-oldugum-kisiyi-kendime-nasil-asik-ederim.jpg

Platonik Aşık Olduğumuz Kişiyi Nasıl Elde Ederiz?

Peki bu halden nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle sadece bu konuda değil aslında tüm hayatınızda bu düşünceyi oturtmalıyız. Oda şu gerçekten istediğimiz, arzuladığımız şeylerin peşinden gitmeliyiz. Platonik aşkı elde etmek için neler yapmalıyız merak ediyor musunuz? O halde başlayalım. Öncelikle karşımızdakinin düşüncesi her ne olursa olsun bundan korkmadan yüzleşmeliyiz. Ve kendimizi duygumuzu o kişiye ifade etmenin bir yolunu bulmalıyız. Kendinize şu soruyu sorun. En kötü ne olabilir? Aşk temelde sabır işidir ve yüce bir gönül ister, karşınızdakine anlayışlı olmalısınız, onu bunaltmadan kendinizi anlatmalısınız. Aksi taktirde sizden daha da uzaklaşabilir. Belki de aşık olduğunuz kişinin biraz zamana ihtiyacı vardır ve sadece şimdilik bir ilişkiye hazır değildir. O yüzden sabredin. Kesinlikle yapmamanız gereken bir şey daha ifade etmek isterim; kesinlikle flört etmek için platonik aşkınızın arkadaşını seçmeyin. Kolay elde edilebilir de görünmemeniz şart. Takıntılı halleriniz ile onu huzursuz etmemelisiniz. Diyelim ki sizinle en fazla arkadaş olabileceğini söyledi, kabul edin. Belki de yeri geldiği zaman vazgeçebiliyor musunuz diye görmek istiyordur.

onu-kendime-nasil-asik-ederim.jpg

Karşımızdaki kişiden eğer vazgeçmemiz gerekiyorsa da, bunun gayretini göstermekten geri durmamalıyız. Size onu hatırlatacak objeleri ortadan kaldırmalı ve gene onu hatırlatacak şarkıları dinlememeli, şiirleri okumamalısınız. Ama önce platonik aşkı etkilemenin yolları üzerinden yürüyün…

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir