Pratik Egzersizlerle Fit Görünüm

 

FİT GÖRÜNÜM İÇİN PRATİK EGZERSİZLER

Her gün yapacağınız pratik egzersizler ile fit görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle kaslı vücuda sahip olmak isteyen erkekler, spor aletlerine gerek kalmadan evinizde rahatlıkla  uygulayabileceğiniz bu egzersizler sizleri forma sokar, fit görünüme kavuşturur.

FIRSAT BULDUKÇA YÜRÜYÜŞ YAPIN!

Doğada veya evde yürüme bandı ile yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Yürüme bandında 16 dk. Dışarıda ise 56 dk. Tempolu olarak yürüyün. Bütün vücut kaslarına hitap eden yürüyüşü, her gün düzenli olarak yapın, fit görünün.

yuruyus-egzersizleri

MASA BAŞI EGZERSİZLER

Küçük molalara rağmen sürekli masa başında çalışmak zorunda kalanlar, 10 dk. kendinize ayırın, egzersizinizi yapın. Hem  kaslarınızı çalıştırıp, biriken yorgunluğunuzu atın, hem de egzersiz yaparak fit görünüme kavuşun. Evde film izlerken veya bilgisayar başındayken de yapabilirsiniz.

fit-gorunum

Her iki avucunuz ile masanın altından tutun, sanki masayı kaldıracak gibi 6 saniye baskı yapın, sonra bırakın. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.

Sürekli masa başı oturmak sırt ve bel ağrılarınızı arttırır. Masanın kenarlarına oturduğunuz yerden dayanın, araya mesafe koyarak, bel ve sırt kaslarınızı gerin, 6 saniye bekleyin, sonra yavaşça gevşeyin. Bu hareketi de 10 kere uygulayabilirsiniz.

bisikler-surumu

GÜNLÜK FİZİKSEL HAREKETLERİNİZİ ARTTIRIN

Günlük harcadığınız kalori miktarını arttırın. Araba yerine bisiklet kullanabilirsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanın, ev işlerinizi kendiniz yapın, yani günlük aktivitelerinizi olabildiği kadar arttırın. İnsanın, istirahat halinde bazal metabolizması çalışır, istirahat halinde daha fazla kalori yakmak için yatarak dinlenmek yerine oturmayı, tercih edin.

gunluk-egzersizler

SIRT EGZERSİZİ

Resimde görüldüğü gibi yüzüstü uzanın, elleriniz omuz hizasında yere bırakın, ellerden güç almadan vücudunuzun üst bölümünü yani başınızı ve göğsünüzü kaldırabildiğiniz kadar yukarıya kaldırın ve 3 saniye bu pozisyonda kalın. Sonra yavaşça indirin, 3 saniye dinlenin.

fit-kalmanin-yollari

KALÇA EGZERSİZİ

Yüz üstü yatın. Başınızı kollarınızın üzerine koyun. Bacaklarınızın dizden kırın, ayak tabanlarınız yukarıya baksın, bu pozisyonda egzersizinizi yaparken kalça kaslarınızı sıkıp, bırakın.

Yukarıdaki egzersizleri uygulayın, hatta alışkanlık haline getirin. Yağları yakıp, vücut kaslarını geliştirmeye yönelik pratik egzersizler ile fit görünün.

 

 

 

No Comments

Be the first to start a conversation

Leave a Reply

  • (will not be published)