Sağlıklı Cinsellik için 10 Öneri Sağlıklı Cinsellik için 10 Öneri
Her çiftin ilk sorusudur : sağlıklı cinsel hayat nasıl olmalıdır?. Sağlıklı cinsel birleşme için sağlıklı bir hayat sürmeliyiz. Sağlıklı cinsel hayat her bireyin özellikle... Sağlıklı Cinsellik için 10 Öneri

Her çiftin ilk sorusudur : sağlıklı cinsel hayat nasıl olmalıdır?. Sağlıklı cinsel birleşme için sağlıklı bir hayat sürmeliyiz. Sağlıklı cinsel hayat her bireyin özellikle her çiftin hayalidir. Bunun için Yapmanı gereken ve ya yapmamanız gereken birçok davranış vardır. Bu makalede sağlıklı cinsel hayata sahip olabilmek için çiftlerimize öneri niteliğinde bilgilendirme vereceğiz. Sağlıklı cinsellik için altın kurallar vardır.

saglikli-cinsellik-nasil-olur.Jpeg

Sağlıklı Cinsellik İçin İlk Öneri

Sağlıklı bir Cinsellik yaşamak istiyorsanız; en önemli uyumamız gereken kulaktan dolma bilgilerle ile hareket etmek yerine bir uzmana başvurarak hareket etmektir. Bu özellikle ilk gece korkusu yaşayan çiftler için geçerlidir. Eğer ilk gece korkusu yaşıyorsanız ilk birbirinizi tanımalı ve gerektiğini zaman bir uzmandan görüş almalısınız. Hedefiniz birbirinizi tanımak olmalı hemen seks yapmaya odaklanmamalısınız. Sağlıklı cinsellik için altın kurallar arasında en önemlisi budur.

Diğer Bir Öneri İse; Cinsel İlişkinizi Rutin Haline Getirmenizdir.

Sağlıklı cinsellik hayat rutin gerektirir. Sağlıklı birey, sağlıklı cinsel hayat ile mümkündür. Cinsel ilişki bir insanım sağlığını da etkilemektedir. Bu yüzden cinsel hayatınızı düzenli hale getirmelisiniz.

Cinsel İlişkide Sayılar Önem Arz Etmez. Sayıya Bakmayın, Sizi Ne Kadar Mutlu Ettiğine Bakın.

Ne kadar orgazm ya da ereksiyon olduğunuz değil ne kadar mutlu ve tatmin olduğunuz önemlidir bir ilişkide. Bu yüzden sayıları takıntı haline getirmeyin akışına bırakın.

saglikli-cinsellik-sikligi.jpg

Birbirinize Nezaketli Davranın. Kibar Olun.

Günlük yaşamda olduğu gibi cinsel yaşamda da nezaket ve kibar olmak partnerinizin mutluluğuna mutluluk katar. Hatta günlük yaşamda olduğunuzdan daha kibar davranın. Sağlıklı cinsel birleşme ile nezaket birleşince sizden mutlusu yoktur.

Eşinizin İsteklerini De Göz Önünde Bulundurarak Devam Edin.

Cinsel hayatta bencil olunmamalı karşı taraftaki bireyin de isteklerini dinlemeli, endişelerini gidermelisiniz.

İlk Gecede Seks Yapmanın Zorunluluk Olmadığı Bilinmeli Ve Buna Göre Hareket Edilmelidir.

Toplumumuzda ilk gece ilişkiye girilir diye bir kural var gibi dursa da ilk gece illa cinsel ilişkiye hazır olmanız beklenmez ve zorlanmamalı. Partneri zorlamanız onun sizden soğumasına neden olur. Bu yüzden zorlamamalısınız ve hazır olduğu vakti beklemelisiniz.

saglikli-cinsellik-haftada.jpg

Ön Bilgi Edinmek Çok Önemlidir.

Günümüzde her alanda bilgi edinmek kolaylaştı. Bu konuda utanıyorsanız şayet Google size yardımcı olacaktır. Bilgi edinmek ilk geceyi kolay ve eğlenceli geçirmeniz için yardımcı olacaktır.

Vücut Sağlığınıza Dikkat Etmelisiniz.

Sağlıklı cinsellik için sağlıklı birey olmak şarttır. En azından sağlığımıza dikkat etmekte fayda var. Bunun için yediğiniz içtiğinize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı atıştırmalıkları tercih etmek daha sonra kişisel temizliğe dikkat etmek gerekir.

Uyumlu Olmak En Önemlisidir.

Seks uyumu seksin vazgeçilmez unsurudur. Bunun için birbirinizi sevmedikçe ve tanımadık a olmayacak bir iştir. Sağlıklı cinsel ilişki nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabını vermiş olduk. Sağlıklı hayatlar… Sağlıklı cinsel birleşme, sağlıklı cinsellik için altın kurallar arasında en önemli kural olmalıdır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir