Sağlıklı Erkeklerde Periyodik Muayeneler Sağlıklı Erkeklerde Periyodik Muayeneler
Her iki yılda bir tansiyonunuzu kontrol ettirin: Tansiyonu normal seyreden kişilerin her iki yılda bir kez tansiyonlarını kontrol ettirmesi gerekir. Ancak tansiyon sorunu yaşayan... Sağlıklı Erkeklerde Periyodik Muayeneler

doktor

Her iki yılda bir tansiyonunuzu kontrol ettirin: Tansiyonu normal seyreden kişilerin her iki yılda bir kez tansiyonlarını kontrol ettirmesi gerekir. Ancak tansiyon sorunu yaşayan kişilerin sürekli doktor kontrolü altında olmalarında yarar vardır. Yüksek tansiyon hastalığı çok sık rastlanılan bir hastalıktır türüdür. Yüksek tansiyon beraberinde bazı hastalıklar için de risk faktörü taşır. (kalp, göz hastalıkları gibi) Kişinin tansiyonu ölçülürken rahat ve stresten uzak bir ortamda olması gerekir.

Yılda en az bir kez dişlerinizi kontrol ettirin: Diş muayenesi için başvurulan hekim bir ayna yardımı ile diş ve diş etlerinde oluşabilecek rahatsızlıkları gözlemleyebilir.

Her üç yılda bir göz muayenesi yaptırmak gerekir: Eğer kişinin yaşı 50 ve üzeri ise muayene için üç yıl beklememelidir.

Her beş yılda bir kolesterol ölçülmelidir: Eğer kolesterol seviyesi normalin üzerinde seyrediyor ise doktorun tavsiye ettiği aralıklarla ölçüm yapılmalıdır. Kolesterol ölçümü çok basit bir kan testi ile yapılır. Kolesterolün yüksek olması ve damarlarda yığılma yapmış yağ ölüme neden olan kroner arter hastalığının oluşumunda etkilidir..

Kişi 50 yaşından sonra yılda bir kez prostat muayenesi yaptırmalı: Eğer ailede daha önce prostat kanserine yakalanmış bir kişinin varlığı söz konusu ise muayene için 50 yaşını beklemek gereksizdir. Çünkü prostat genetik olarak da kişilerde görülebilir. Kanda yapılan bir test ile kanserin varlığı ortaya çıkar.

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir