Erkeksen Gel
Şapka ve Bere Kullanımı Şapka ve Bere Kullanımı
Şapka ve Bere Kullanımı Kış mevsiminin soğuk, sert, rüzgarlı, kirli ve kuru havası sağlığınıza zarar verir. Soğuk havada başınızı üşütüp kolaylıkla hastalanabilirsiniz. Aynı zamanda... Şapka ve Bere Kullanımı

Şapka ve Bere Kullanımı

Kış mevsiminin soğuk, sert, rüzgarlı, kirli ve kuru havası sağlığınıza zarar verir. Soğuk havada başınızı üşütüp kolaylıkla hastalanabilirsiniz.

Aynı zamanda saç derinizde kan dolaşımı yavaşlar, yağ salgısı azalır ve baş deriniz kurur. Kıl kökleriniz daha az beslenir, saçlarınız cansızlaşır ve saç dökülmesi artar.

Kışın saç ve saçlı deriniz iç ve dış mekanlardaki ani ısı farkı nedeniyle yoğun strese maruz kalır. Dışarıdaki soğuk ve kuru hava ile iç mekanların ısıtılmasıyla ısınıp kuruyan hava, saç ve baş derinizin nemini kaybetmesine, kuruyup kepeklenmesine yol açar.

Sağlıklı saçlar baş derinizin sağlığı ile orantılıdır. Çünkü kıl köklerinizin beslenip saç tellerinizin gelişmesini sağlayan kan damarları ve yağ bezleri baş derinizde bulunur.

Kış aylarında soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmak için başımıza şapka ya da bere giyeriz. Kışın şapka kullanmanızı gerektiren diğer bir neden güneşten korunmaktır.

Baş derisi güneşe en çok maruz kalan; özelikle melanoma ve diğer cilt kanserlerinin en sık görüldüğü deri alanlarından biridir. Karlı, bulutlu ve yağmurlu havalarda yoğun güneşe maruz kalınabilir.

Kış mevsiminde kullandığınız şapkalar başınızı soğuk, rüzgar, hava kirliliği ve diğer çevresel etkenlerden korur.

Ancak, kullandığınız şapka ve berelerin özellikleri önemlidir.

Akrilik ya da sentetik şapkalar saçınızı soğuktan yeterince koruyamaz. Aynı zamanda, saçlarınızın elektriklenmesine ve yağlanıp yapışmasına sebep olur.

Eğer çok dar ve kalın şapkalar giyerseniz, baş derinizde kan dolaşımı yavaşlar ve kıl kökleriniz beslenemez.

Sıcak iç mekanlarda şapkanızı çıkarmazsanız, kıl kökleriniz aşırı ısıya maruz kalarak zarar görür. Aynı zamanda baş derinizde terleme ve yağlanma artar. Saçlarınız kolaylıkla dökülür.

Dış mekanlarda yün, moher ya da kaşmir gibi doğal malzemelerden yapılmış, ısı transferini ayarlayan ve kan dolaşımını engellemeyen malzemelerden yapılmış şapkaları tercih etmelisiniz.

Kullandığınız şapka ya da berelerin kalın, dar ya da bol olmamasına dikkat ederseniz başınızı kış mevsiminin sert havasının oluşturduğu olumsuz etkilerden en doğru şekilde korumuş olursunuz.

Kış aylarında gardrobunuza ekleyeceğiniz bir şapka, süveteriniz kadar önemlidir.

Erkek Moda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir