Sertleşme Sorunu Erken Boşalmayı Da Tetikliyor Sertleşme Sorunu Erken Boşalmayı Da Tetikliyor
Erkeklerin cinsel yaşamlarında büyük sorun olan erken boşalma sertleşme sorunu ile iniltili olduğunu ifade eden uzmanlar, cinsel birliktelik boyunca sert kalmak isteyen erkeğin erken... Sertleşme Sorunu Erken Boşalmayı Da Tetikliyor

Erkeklerin cinsel yaşamlarında büyük sorun olan erken boşalma sertleşme sorunu ile iniltili olduğunu ifade eden uzmanlar, cinsel birliktelik boyunca sert kalmak isteyen erkeğin erken boşalmayı alışkanlık haline getirebileceğini söyledi. Bu tutumun sağlıklı bir yaklaşım olmadığını dile getiren uzmanlar, fiziksel bir durum olan sertleşmenin ikinci kez yaşanması gibi bir durumun söz konusu olduğunda erkeğin psikolojik olarak yıprandığını açıkladı. Özellikle 40 ve 50 yaşlarda sertleşme süresinin uzadığına dikkat çeken uzmanlar,giderek artan erken boşalma ve sertleşmenin geç olmasının erkekte cinsel hayatı tamamen bitirdiğini ifade ediyor.

erkek-cinselligi

Sertleşme Sorunu Beraberinde Erken Boşalmayı Getiriyor

Erkek cinsel sağlığında önemli bir yere sahip olan sertleşme erken boşalmayı tetikleyen nedenlerden biridir. Erken boşalmanında sertleşme sorununu doğurduğunu söyleyen uzmanlar, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin cinsel ilişki sırasında erken boşalmayı tercih ederek sertlik süresini artırma eğiliminde olduklarını belirtti. Bunun çok yanlış bir uygulama olduğuna dikkat çeken uzmanlar erkeklerin cinsel yaşamlarında yaşadıkları sertleşme sorunlarına birde erken boşalmayı eklediklerini vurguladı. Erken boşalmayla birlikte ortadan kalkan sertleşmenin ikinci kez daha yaşanması için kendisini mecbur hisseden erkekler psikolojik olarak kendilerini sıkıntıya sokuyor. Bu gerginliğin sertleme ve erken boşalma sorunlarını artıdığına da değinen uzmanlar, 40′ lı yaşlardan sonra erkeklerdeki sertleşme süresinin uzadığına dikkat çekti.

damatlarin-merak-ettikleri

Erken Boşalma Parnere Zevk Vermiyor

Öte yandan erken boşalma yaşayan her üç erkekten birinin depresyon yaşadığı ve erken boşalma sorunu yaşayan erkekle ilişkiye giren her on kadının dördünün de bu ilişkiden zevk almadığı ortaya çıktı. Uluslararası  Cinsel Tıp Birliği erken boşalmanın süresini 1 dakikanın altında olarak hesaplarken bu sürenin penisin vajinaya girişi öncesi veya sonrası olarak ortaya koyuyor. Erken boşalmanın tedavisi mümkündür. Çoğunlukla psikolojik nedenlerden ötürü yaşanan erken boşalmaların bazen organik ve fiziksel sebepleride olabiliyor. Erkek cinsellliği için önemli olan bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için kas egzesizleri, terapiler ve ilaç kullanımları uygulanıyor.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir