Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin. Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin.
Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin. Yıl çok umrunuzda değildir diye söylemiyorum. Çok güzel bir aşkımız vardı. Birbirimizi çok seviyorduk. Eski türk filmlerindeki gibi... Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin.

Sevgilinizin ailesine yaptığınız esprilere dikkat edin.

Yıl çok umrunuzda değildir diye söylemiyorum. Çok güzel bir aşkımız vardı. Birbirimizi çok seviyorduk. Eski türk filmlerindeki gibi kırlarda koşar, salakça hareketler yapar, ağaç arkasından bi’ sağdan bi’ soldan salakça bakışlar atardık. Kelebekler böcekler uçuşurdu her yerde. Gerçi onlar kendi halinde uçuşurdu bizim aşkımız yokken de vardı onlar. Bizzat kendim gördüm. Hatta bi’ arkadaşımda görmüş. Bunlar ekosistemin bir parçası, bunlarla beslenen hayvanl.. pardon..

Ne diyordum, aşk işte, salak salak şeyler yaptırır insana. Bu salaklığa her gün bir yenisi ekliyorduk. Her geçen gün kendi rekorlarımızı egale ediyorduk. Aynı şirkette çalışıyorduk ama ben onu iki gün görebiliyordum. Daha fazla nasıl görebilirim diye düşünüp plânlar yaparken, yeni bir salaklığa yelken açtım. Evet, sonunda başardım. Artık haftanın 5 günü birlikteydik. Bir aşık başka ne isterdi ki, sevgilinle yanyana 5 gün. Kulağa hoş geliyor evet. Ama malesef öyle hoş değil. Aynı şirkette çalışmak, sevgili olduğunuzu saklamak, Kardeş kardeş oturmak hiç de hoş değil. Her konuştuğu insana dinamit bağlayıp patlatmak, o zaman bana çok mantıklı geliyordu.

Günler haftalar aylar yıllar geçti derken.. İşten ayrıldı. Kaldım mı sap gibi. Kaldım. Diyeceksiniz ki; dışarda görüşürdünüz ne var bu kadar abartıyorsun. Ailesinden dolayı tek başına çıkamıyordu evden ( Beni yiyormuş lan, sonradan anladım).

Nasıl görüşebilirdik diye plânlar yaparken, bilgisayarı bozulmuş. Bende az çok anladığımdan beni davet etmesini istedim. Öyle de oldu, evine gittim. Annesi babası evdeydi. Ben iki aya yakındır onu görmemiştim. Gözlerimi ondan alamıyordum bi’ türlü. Babası da mal değil, çaktı davayı tabi. Kıl oldu bana. O benimle birlikteyken çok mutluydu, ona gözüm gibi bakıyordum. Benden ayrı kaldığı sürede çok zayıflamıştı. Onu öyle görünce çok üzülmüştüm. Annesine; “Bu kıza ne olmuş böyle, ne kadar zayıflamış. Bakamıyorsanız bana verin” dedim. Gülüştük orda tabi, ama kız bana gözlerini büyüttü, öyle söylenir mi demek istedi. Sana mı kalmış espri yapmak. İyi olmadı tabi. Bu aslında benim iyi niyetim ve herkesi kendim gibi sanmamla alâkalı bi’ durum. Bir de bana göstermiş oldukları sıcaklık ve samimiyetten dolayı oldu. Bilgisayarı hallettim, biraz daha oturdum. Bıraksalar yatıya kalacağım yani. İçimden; Yeter kalk artık dedim. Öyle de yaptım.

Akşam aradım, bütün fırça çeşitlerini de yedim. Bana göre çok masum bi’şeydi, ama onlar için Amerika’nın Irak’a girmesinden daha büyük bir olay olmuş. Siz siz olun sevgilinizin ailesine espri yapmadan önce yirmibeş kere düşünün.

Blog:http://eskimanita.blogspot.com

 

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir