Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı? Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?
Hiç şüphesiz şu hayattaki en saf, en temiz duygulardan birisidir sevmek ve sevilmek. Her insan o tarifsiz duyguyu hissetmek için yaşar aslında. Hayat özüdür... Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Hiç şüphesiz şu hayattaki en saf, en temiz duygulardan birisidir sevmek ve sevilmek. Her insan o tarifsiz duyguyu hissetmek için yaşar aslında. Hayat özüdür her insanın. Yaşamımızın her alanındadır. İnsanı ayakta tutan, karşılaştığı zorluklar karşısında ayakta kalmasını sağlayan kısaca onu yaşatan şeydir. Anne ve babayı sevmek, kardeşi sevmek, küçük bir sokak köpeğini sevmek ve en çok göz önünde olanı karşı cinsi sevmektir. Her sevginin yeri apayrıdır fakat ‘sevgili’ olarak adlandırdığımız bu karşı cinsin birbirini sevmesi durumu en çok göz önünde olan ve belki de en çok konuşulandır. Her genç kızın hayallerini süsleyen yakışıklı, romantik bir erkek ve her erkeğin geleceğini süsleyen güzel, anlayışlı bir hayat arkadaşı vardır. Bazıları gerçek aşkı bulamamaktan yakınırken bazıları ise hayal ettiğimiz hayatı yaşamakla meşguldürler. Birbirini seven ve gerçek aşkı bulduğuna inanan çiftler sevdiğini mutlu etmek için deyim yerinde ise adeta devleşirler. Öyle ki maço erkekler sevdiceğinin karşısında bir anda romantik bir prense dönüşüverirler.

Ve tabi sevdiklerine verilen o eşsiz hediyeler. Hediyeler, sevgiyi ayakta tutan, sevginin ilk günkü tazeliğini koruyan ve bir genç kızı dünyanın en mutlu insanı yapan en temel şeydir. Bu hediyelerin başında ne pahalı mücevherler ne de zahmet gerektiren sürprizler yoktur. Bir kızın özel hissetmesini sağlayan en temel hediye aslında çiçektir. Evet, bildiğimiz çiçek. Değişmez bir kuraldır ki her kadının en özel hissettiği an sevdiğinden aldığı bir demet duygu yüklü çiçektir. Peki, hangi durumlar için hangi çiçekler alınmalıdır? Sevgiliye çiçek alırken öncelikli olarak hangi çiçek tercih edilmelidir? Bu gibi sorulardan sizi kurtarmak için ‘sevgiliye alınacak birbirinden özel ve duygu yüklü 3 çiçeği’ sizin için derledik.

sevgiliye-en-guzel-cicek

  • Papatya

Anavatanı Türkiye olan bu çiçek sevgiliye verilebilecek en anlamlı çiçektir. Sevginizin saflığını ve masumluğunu ifade eder. Her dalında bir tane olması, baharın gelişini müjdelemesi ve özellikle sevdiceklerin fallarında kullanması sebebiyle en duygu yüklü çiçektir diyebiliriz.

 

  • Altın Kadeh Çiçeği

Altın Kadeh Çiçeği halk arasında nergis adıyla bilinir. Sevgililer arasındaki saygıyı ve eşsizliği ifade eden Altın Kadeh Çiçeği, güzel kokulu olması nedeniyle de en çok tercih edilen çiçekler arsında yer alır. Sevgilinize alacağınız çiçeğin farklı ve eşsiz olmasını istiyorsanız bu çiçek tam size göre.

altin-kadeh-cicegi

  • Mavi Gül

Belki de bir sevgiliye alınabilecek en güzel, en anlamlı hediyelerden bir tanesidir mavi gül. Mavi gülü bu kadar özel kılan şey ise saf mavi gülün doğada bulunmuyor oluşu. Mavi rengi elde edebilmek için özel pigmentler kullanılarak, büyük bir zahmetle hazırlanan bu güller belki de bu yüzden bu kadar kıymetli.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir