Modaya ayak uydurmak sadece kadınlara biçilmiş bir kalıp olsa da erkeklerde moda konusunda oldukça iddialı. Özellikle sonbahar-kış veya ilkbahar-yaz defilelerinde veya moda haftalarında bu...

Modaya ayak uydurmak sadece kadınlara biçilmiş bir kalıp olsa da erkeklerde moda konusunda oldukça iddialı. Özellikle sonbahar-kış veya ilkbahar-yaz defilelerinde veya moda haftalarında bu daha fazla hissedilmektedir. Sadece kombin bazında değil aynı zamanda erkeklerin saçlarına da önem verdiğini son yıllarda daha dikkat çekici bir şekilde fark ediyoruz. Sonbahar-kış modasında saçlara bir göz atmaya ne dersiniz?

Erkek-kisa-sac-modelleri-2017.jpg

1) Dağınık görünümlü saçlara

Burada asla bakımsız bir görünümden bahsetmiyoruz. Aksine dağıtılmış ve ışıl ışıl bir görünüme sahip saçlardan bahsetmek istiyoruz. Günlük kullanımda sıklıkla tercih edilen dağınık saçlar spor kombinlerle birleşince adeta tamamlanıyor diyebiliriz. Veya klasik giyim tarzında bir kombinde rahat edemeyen erkekler için hafif dağıtılmış saçlar adeta kurtarıcı niteliğinde diyebiliriz.

daginik-sac-modelleri-erkek.jpg

2) Saç spreyle kalıp gibi duran saçlar

Özellikle bu sezon çok sık gördüğümüz, erkeklerin sıklıkla tercih ettikleri bir saç tarzı. Düzgün, düzenli adeta kalemle çizilmiş saçlara kavuşmanın sırrı ise saç spreyi. Saç spreyi ile saçına yön verebiliriz. Klasik kombinlerinizi veya ofis kombinlerinizi bu saç spreyi kullanarak daha da klasikleştirebilirsiniz. Hem bozulma imkanının olmayışından dolayı tüm gününüzün kurtarıcısı olabilir bu saç tarzı. Günlük hayatta ise blazer ceketle yapılmış bir kombinde kullanacağınız bu saç kombininizin adeta tamamlayıcısı konumuna gelebilir.

kisa-erkek-sac-modelleri.jpg

3) Üst kısımları uzun olan saçlar

Yeni trendlerden biri olan bu saç tarzı, başın yan taraflarındaki saçların üst taraftaki saçlara nazaran daha kısa olmasıyla doğan bir tarz. Üst kısımlara verilen şekil ile oldukça cool bir görünüm elde edilebiliyor. Ayrıca son zamanlara erkeklerde baş gösteren gri saç akımı bu üst kısımlardaki saçların bir kısmına uygulanmış olarak da karşımızı çıkmakta. Gri saç boyasının sezona damgasını bu saç ile vurduğunu söylenilebilir.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir