Sonbahar Mevsiminde Gözde Olan Parfüm Kokuları Sonbahar Mevsiminde Gözde Olan Parfüm Kokuları
Sıcak yaz günlerinin yavaş yavaş geride kaldığı bu günlerde artık kendinizi yeni mevsime ve sonbaharın getirdiği güzelliklere ve değişikiklere odaklamanızın zamanı geldi. Kılık kıyafetlerinizdeki... Sonbahar Mevsiminde Gözde Olan Parfüm Kokuları

Sıcak yaz günlerinin yavaş yavaş geride kaldığı bu günlerde artık kendinizi yeni mevsime ve sonbaharın getirdiği güzelliklere ve değişikiklere odaklamanızın zamanı geldi. Kılık kıyafetlerinizdeki değişikliklerle birlikte günlük hayatınızın vazgeçilmez parçası olan parfümlerinizde de farklılık yapmak hem sizi canlandıracak hem de ruhunuzun mevsime daha çabuk uyum sağlamasını kolaylaştıracaktır.  Sadece kadınların değil siz erkeklerin hayatında da önemli yeri olan ve bir nevi imzanızı taşıyan kokularınızı, yavaş yavaş yaz modundan çıkarıp sonbaharın ağırlığına ve farklı hüznüne uygun bir parfümle değiştirmek için Eylül ayı güzel bir dönemdir.

Mevsimlere Göre Parfüm Neden Önemlidir?

Kokuların insanlar üzerindeki etkisinin kimi kez görselden daha etkili olduğu çeşitli çalışmalarla ortaya konulmuştur. Yazın sıcak günlerinin ve güzel hatıralarının geride kaldığı bu Eylül ayında, seçeceğiniz yeni parfümünüzle kalıcı anılar yaratmak, unutulmayacak hisler ve farklı etkiler bırakmak sizin elinizdedir.  Yazın çok etkili gelen kokular havaların soğumasıyla etkisini yitirecek, farkedilirliğinizi azaltacaktır. Sonbaharla birlikte artık daha güçlü ve çarpıcı içerikleri olan parfümler size bir adım öne çıkaracaktır. Sonbahar mevsiminin getirdiği huzur ve sunduğu yeşilden kahverengiye kadar farklı renk tonları, kullanacağınız parfümlerde de mevsimin bu çeşitliliği ve değişimini ortaya koymalı, sizin doğaya uyumunuzu sergilemelidir.

Sonbaharla Birlikte Hangi Kokular Öne Çıkar

Yaz boyunca kullandığınız hafif, uçarı ve tatili çağrıştıran parfümler sonbaharla birlikte yerini nispeten daha kalıcı, baharatlı ve odunsu parfümlere bırakmaya başlamaktadır. Kullanacağınız parfümlerin elbette sizin kişisel özelliklerinize uygun olması ve buna göre seçilmesi çok önem taşımaktadır. Bunun yanısıra ten renginizin de parfümünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kişilik özelliklerinize ve teninize göre sizi daha maskülen, sportif, karizmatik veya seksi kılacak parfümlerinizin içerikleri ve dolayısıyla kokuları da farklılaşmaktadır.

Baharat yoğun ve odunsu olan kokular özellikle esmer ve buğday tenli erkeklere farklı ve çekici bir hava katarken, açık tenli erkeklere içinde portakal ve greyfurt gibi kış meyvelerinin ağırlıkta olduğu hafif baharatlarla zenginleştirilmiş kokular daha çok yakışacaktır.

  1. Maskülen biriyseniz içinde sandal ve kaşmir ağacı, menekşe yaprağı ve beyaz armut dokunuşları olan bir parfüm sonbahara geçerken sizin için ideal olacaktır.
  2. İş hayatının içinde ideallerinin peşinde biriyseniz, karizmatik duruşunuzun altını çizecek, mersin ağacı, sedir ağacı, aromatik kahve ve bergamot kokularını barındıran ten renginize uygun bir parfüm çekiciliğinizi güçlendirecektir.
  3. Seksi duruşunuzu artıracak sonbahar parfümleri ise içeriğinde karabiber, bergamot, anason, lavanta ve paçuli olan parfümler olup, bu nitelikteki parfümler sizin karşı konulmazlığınızı ve unutulmazlığınızı artıracaktır.
  4. Sportif ve dinamik erkekler içinse sonbaharla birlikte artan dinamizmi ortaya çıkaracak olan misk, zencefil, süsen çiçeği ve vanilya dokunuşları içeren parfümler ideal olacaktır.
  5. Şık ve temiz giyinmenin yanısıra güzel kokunun da sizin duruşunuzu etkiyeleceğini aklınızda bulundururak, sonbaharla birlikte size uygun parfümlerle girdiğiniz ortamlarda imzanızı atmanız için Eylül ayı iyi bir başlangıç olacaktır.
  6.  

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir