2017-2018 moda haftalarının ardından sonbaharda sokakları renklendirecek olan çiçek desenleri erkek modasında da yerini aldı. Özellikle de Gucci ve Prada'nın yeni sezon koleksiyonunda yer...

2017-2018 moda haftalarının ardından sonbaharda sokakları renklendirecek olan çiçek desenleri erkek modasında da yerini aldı. Özellikle de Gucci ve Prada'nın yeni sezon koleksiyonunda yer alan bu desen 2017-2018 sonbahar modası içerisinde göze çarptı. Genellikle gömleklerde bütün kumaşı kaplayan çiçek desenleri, pantolonlarda ve ceketlerde ise küçük detaylar şeklinde yer alıyor. Düz kombinlerin ise çiçek desenli ayakkabılarla renklendirildiğini görüyoruz. İş hayatındaki erkekler için ise kravat seçeneğiyle çiçek desenlerini kullanmak mümkün. 

2017 2018 sonbahar kış trendleri arasında floral desenden Hawaii desenine kadar geniş bir yelpazeye sahip olan ve çeşitli aksesuarlarda da bu sezon oldukça sık kullanılan çiçek desenleri sezonun favorisi olarak gösteriliyor. Bileklik, çanta, kemer, cüzdan, fular hatta kol düğmelerine kadar kullanılan bu desen her yaş grubuna hitap edebilecek şekilde görülüyor. 2015 yılında başlayan bu moda, 2017 sonbaharında sade kombinlerde tek parça şeklinde kullanılarak popüler bir şekil aldı.

Çiçek desenleri genel kullanımı beyaz ve siyah tabanlı kumaşlarda olmak üzere, pastel tonlarda da popüler bir şekilde sonbahar sezonunun en çok kullanılan desenleri arasında bulunacaktır. Bu desen, Raf Simons gibi bazı markalar tarafından baskılı tişörtlerde kullanılarak her tarz için tercih edilecek ürün çeşitliliğini de arttırmıştır.

2017 2018 sonbahar kış modası içinde yer alan çiçek desenleri bazı parçalarda kumaş yerine işleme ve baskı şeklinde popülerleşti.  Özellikle de sırt çantaları ve kabanlarda kullanılan renkli işlemelerle yalnızca tek bir kısımda kullanılan detay, sade ve şık bir görüntüye kavuşulmasına yardımcı oluyor. Retro ve vintage bir çizgiye sahip olan erkeklerin de rahatça kullanabileceği çiçek desenli parçalar, hem eski hem de yeni moda anlayışının ortak noktası haline geliyor.

 

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir