Sonbahar Modasında Nostalji Havası
Sonbahar Modasında Nostalji Havası Sonbahar Modasında Nostalji Havası
Moda sürekli değişen bir olgu. Ancak genel olarak bir döngü olduğunu söyleyebiliriz. Yeni trendlerden sonra gelen eskiye özlem. Bu özlem tabi ki modaya da... Sonbahar Modasında Nostalji Havası

Moda sürekli değişen bir olgu. Ancak genel olarak bir döngü olduğunu söyleyebiliriz. Yeni trendlerden sonra gelen eskiye özlem. Bu özlem tabi ki modaya da yansımakta. Nostalji havasının esintisi hem kadın kreasyonlarında hem de erkek kreasyonlarında karşımıza çıkmakta diyebiliriz. Bu sene özellikle, tüm senenin hakim olduğu sıkılganlığının sebebiyle olsa gerek hem kadın hem de erkek defilelerinde genel olarak renklerin ve eski zamanların etkisinin olduğunu söylenebilir.

erkek-modasinda-nostalji.jpg

Büyük Beden Kıyafetler

Sezona uzun zamandır hakim olan beylerin kullandığı slim fit kıyafetlerin yerini bu sonbaharda biraz büyük beden kıyafetlerin aldığını görmekteyiz. Eski zamanlardaki gibi vücuda tam oturmayan parçalara rağbet olmakta. Dış giyimin ön planlarda bulunduğu sonbahar-kış kreasyonlarında birkaç beden büyük bu sezon moda.

erkek-modasinda-nostalji.jpg

Nostalji Havasının En Güzel Halleri

Gelen soğuk hava dalgaları ile birlikte beylerin eski zamanlar yolcuğu başlamış oluyor diyebiliriz. Hatta bu eski zaman kavramı aslında olduça eski. Tam olarak 70’lerden bahsediyoruz. Her sezon değişen trendlerden bu sezon ortaya çıkan trend kesinlikte nostalji. İspanyol paçalardan tutun da renkli baskılara kadar hatta leopar desenler bu sezon sıklıkla görebileceğimiz parçalardan. Beyler isterlerse hippi ruhunu bu sene kıyafetlerine yansıtabilir veya Türk filmin çıkmış jönlere benzeyebilirler. Her iki seçenek içinde parçalar oldukça geniş. Retronun ne güzel halinin yansıtmak sadece sizin elinizde. Hem rüküş olmayacak şeklide modern ve nostalji kavramlarını bir araya getirebilirsiniz.

70-ler-erkek-pantolon-modasi.jpg

Bu senenin genel itibariyle erkek modası için eskiye dönüş diyebiliriz. Oldukça geniş parça yelpazesine kendi ruhunuzu yansıtacak parçaları seçerek modaya ayak uydurabilirsiniz. Modern görünüm ile eski zaman esintisini giyiminize yansıtmak oldukça kolay. Yapmanız gereken uygun parçaları bir araya getirerek harika kombinler yaratmak.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir