Tıraş Ve Cilt Bakımı Yöntemleri Tıraş Ve Cilt Bakımı Yöntemleri
Erkeklerin ömrünün belli bir kısmı tıraş olmakla geçmektedir. Bu yüzden tıraşın erkekler için büyük önemi bulunmaktadır. Tıraş öncesi ve tıraş sonrası cilt bakımı, erkeklerin... Tıraş Ve Cilt Bakımı Yöntemleri

Erkeklerin ömrünün belli bir kısmı tıraş olmakla geçmektedir. Bu yüzden tıraşın erkekler için büyük önemi bulunmaktadır. Tıraş öncesi ve tıraş sonrası cilt bakımı, erkeklerin çok fazla önemsemedikleri, hakkında çok fazla şey bilmedikleri bir konu olması nedeniyle zaman zaman çeşitli cilt problemlerine sebep olmaktadır. Herkes tıraş olmasını biliyor, fakat tıraş öncesi, tıraş anında ve özellikle tıraş sonrasında ne gibi cilt bakımlarının yapılması gerektiği hakkında bir bilinmezlik söz konusu.

tiras-sonrasi-cilt-bakimi-yoentemleri-3

Tıraş sonrası cilt bakımı, cildin korunmasında, cilt üzerinde yaraların oluşmamasına, cildin yaralanmasını önlemektedir. Öncelikle tıraş öncesi yüzün, sıcak su ile yıkanması, rahat ve acısız bir tıraş için bir başlangıçtır. Erkek cildi, doğası gereği kadın cildine göre daha dayanaklıdır fakat tıraş için cilde uygulanan kesikler zaman zaman cilt üzerinde çeşitli sorunlar yaratmaktadır. Tıraş sonrası alkol içeren ürünleri kullanmamak gerekir. Çünkü alkol içeren ürünler cilt üzerinde yer alan hücreleri öldürür ve olası yaralanmaların geç iyileşmesine sebep olur. Tıraştan sonra alkol içermeyen nemlendirici kremlerin kullanılması cildinizi rahatlatacaktır. Tıraş sonrası cildinize doğal bir bakım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; soya yağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı. Bu malzemelerin her birinden 1 çay kaşığı kadar alın ve boş bir kasede karışımı hazırlayın. Hazırladığınız karışışımı yavaş ve esnek hareketlerle cildinize uygulayın. 4-5 dakikalık bir bekleme süresi tanıyın cildinize. Daha sonra bakım yaptığınız cildinizi ılık suyla yıkayın. Tıraş sonrasında oluşabilecek yanma hislerinden ve tahrişten cildiniz korunmuş olacaktır.

tiras-sonrasi-cilt-bakimi-yoentemleri-1

Erkeklerin tıraş oldukça tahriş olan ciltlerini, cilt bakımı yöntemlerini kullanarak sürekli olarak koruması gerekmektedir. Erkekler, ciltlerini kadınlardan daha çok korumak zorundalar. Zaman geçtikçe sertleşen cildinize bakım yaparak sertleşmeyi engelleyebilir veya geciktirebilirsiniz.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir