Toz Alkol Diye Bir Şey Var, Duydunuz Mu? Toz Alkol Diye Bir Şey Var, Duydunuz Mu?
Alkol uzun yıllardan beridir kullanılmakta olan be talep konusu bakımından büyük rağbet gören bir üründür. Herkesin bildiği üzere alkol sıvı bir halde bulunur ve... Toz Alkol Diye Bir Şey Var, Duydunuz Mu?

Alkol uzun yıllardan beridir kullanılmakta olan be talep konusu bakımından büyük rağbet gören bir üründür. Herkesin bildiği üzere alkol sıvı bir halde bulunur ve alınıp kullanılırken de sıvı bir haldedir. Lakin bazen bildiğimizin dışına çıkabilecek bazı durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu açıdan bahsi geçebilecek şeylerden bir tanesi de alkoldür! Toz alkol diye bir şey var! Duydunuz mu?

alkolun-toz-hali

Alkol genellikle sıvı halde bulunan,  bazı marketlerde satış için bulundurulan bir ürün halindedir. Alkol sıvı olacak bir şekilde olduğundan dolayı, cam şişelerde ve teneke kutularda bulundurulur. Bilindiğinin aksine alkol sıvı şekilde değil de toz alkol halinde bulunuş olsaydı nasıl olurdu?

Toz alkol alkolden farklı olarak bulunması ve taşınması daha kolaydır. Bir alkol çeşidi olan toz alkol, yapılışı ilgi çekiciliğine eş değer olduğu kadar zor değil aksine oldukça basittir. Nasıl mı yapılıyor? Toz alkol öncelikle belirlenen miktarda bir kaba yani sıvıyı kaçırmayacak bir kaba konulur ve ardından kullanılan toz alkol çeşidine göre ne kadar sıvı konulacaksa kabın içerisine boşaltılır.

toz-alkol-var-mi

Boşaltılan toz su ile birleşerek sıvı alkol durumuna geçer ve kişilerin bun tüketmesi normal bilindik sıvı alkol tüketimi halini almaktadır. Alkol olarak piyasaya sürülecek bu ürün birçok tüketilmekte olan alkol çeşidi markalarının toz hali olaraktan hazırlanacaktır.

Bu birçok ülkede sunulmak üzere hazırlanmaktadır ve kullanımı kolaylaştırmak ve satışın artması gözlenebilecek durumlardan bazılarıdır. Bu ürün ülkemizde ne derecede kullanılır ya da kullanılır mı bunun hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Alkol okullarda;

tüketilmesi yasak olan maddelerden bir tanesidir lakin toz alkol olarak; bulundurulan bu alkolün okula girişinin nasıl engelleneceği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir