Türk Erkeğinin Yanlış Bildiği Cinsel Hurafeler Türk Erkeğinin Yanlış Bildiği Cinsel Hurafeler
Cinsellik konusunda doğru bilinen yanlışlar üzerine Cinsel Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan anket aslında Türk erkeklerinin doğru sandığı bir çok yanlış bilgi ile cinsel hayatlarına... Türk Erkeğinin Yanlış Bildiği Cinsel Hurafeler

Cinsellik konusunda doğru bilinen yanlışlar üzerine Cinsel Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan anket aslında Türk erkeklerinin doğru sandığı bir çok yanlış bilgi ile cinsel hayatlarına yön verdiğini ortaya koydu. Cinsel birlikteliğe ilişkin 31 cinsel mit soruyu cevaplandıran Türk erkeklerinin başlıca hatası her fiziksel yaklaşmanın ilişki ile sonuçlanması gerektiğine dair oldu.

erkeklerde-cinsel-yasam

Türk Erkeklerinin Cinsellik Sınavı

Cinsel Sağlık Enstitüsü cinsellik ile ilgili bilinen yanlışları ortaya koymak amacı ile 2 bin 350 Türk erkeği üzerinde araştırma yaptı. 31 cinsel mit sorulan Türk erkeklerinin ne yazık ki %55 nin cinsellik konusunda doğru bildikleri yanlışlıkları olduğu ortaya çıktı. Türk erkeklerinin bilinen en büyük yanlışının her fiziksel yaklaşmanın, cinsel ilişki ile son bulması düşüncesi olduğunun ortaya çıktığı bu ankette, erkeğin duygusal yoğunluk içeren bu süreçte verdiği hatalı sinyallerin ilişkiyi olumsuz etkilediği vurgulandı. Araştırma sonuçlarını değerlendiren Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, erkeğin cinselliği kadından çok önce keşfettiğini ve bunun çoğu zaman dezavantaj olduğunu vurguladı.

erkek-cinsel-yasami-hakkinda

Cinsellik Ruh Ve Bedenin Bütünleşmesidir

Türk erkeklerinin doğru bildiği bir diğer yanlışta seks isteyen kadının ahlaksız olduğuna yönelik inaçtır.Kadını iffetli ve namusunu korumakla yükümlü olduğu inancı ile yetişen erkeğin kadının cinsel haz ve arzularını görmezden gelmesinin sağlıklı bir ilişki için tehlike arz eder. Erkeklerde cinsel yaşam içinde, cinselliğin birleşmekten ibaret olduğuna yönelik yanlış inancı da yapılan anket ile ortaya çıkartıldı. Ruh ve bedenin ulaştığı hazzı karşı tarafa da aynı oranda verebilme ve bedenin rahatlaması kadar ruhunda aynı biçimde huzura kavuşmasına yarayan cinsel birliktelik, halkaların bir tanesinin eksik olmasıyla her iki tarafında tam anlamı ile bir haz yaşamasını engeller.

Türk erkeklerinin sağlıklı cinsel ilişkiye dair doğru bildiği diğer yanlışları sıralarsak, sevişme sırasında erkeğin üste olduğu pozisyonun daima doğru pozisyon olduğuna yöneliktir. Cinsel ilişki sırasında doğru pozisyonun çifler arasındaki uyum ve o andaki ruh halinin belirlediği ise bu yanlışın doğrusudur. Güçlü erkeklerin üst üste birkaç kez seviştiğine yönelik inanışta bu anket ile ortaya çıkan bir diğer doğru bilinen yanlıştır. İlk ilişkide başarısız olan erkek sürekli başarısız olur inancının yanısıra masturbasyon yapanların kör sağır ve kısır olacağına yönelik inançta doğru bilinen yanlışların başında gelir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir