Vücut Geliştirirken Tüketilen Ürünler Vücut Geliştirirken Tüketilen Ürünler
VÜCUT GELİŞTİRİRKEN TÜKETİLEN ÜRÜNLER Vücut geliştirirken beslenme ile alakalı insanlar son zamanlarda fazlaca bilgi sahibi olmuşlardır. Alınan besinlerde olan yağların değerlerine dikkat edilmelidir. Yenecek... Vücut Geliştirirken Tüketilen Ürünler

VÜCUT GELİŞTİRİRKEN TÜKETİLEN ÜRÜNLER

Vücut geliştirirken beslenme ile alakalı insanlar son zamanlarda fazlaca bilgi sahibi olmuşlardır. Alınan besinlerde olan yağların değerlerine dikkat edilmelidir. Yenecek olan gıdanın kalori değerlerini çok iyi hesaplamak gerekir. Beslenme şeklinin önemi vücut gelişimi yapan kişiler içinde çok fazla önem arz etmektedir.

vucut-gelisimi

ÇALIŞMA ÖNCESİNDE VE SONRASINDA TÜKETİLMESİ GEREKEN BESİN ÇEŞİTLERİ

Vücut geliştirme yapan kişiler çok fazla yorulurlar ve enerji değerleri düşer bu yüzde kendilerine yetecek olan enerji değerine sahip olmaları gerekir. Bu sebepten ötürü de vücut geliştirirken kullanılması gereken besinler başında taze sıkılmış meyve suları süt ile karıştırılarak alınan protein tozları enerji takviyesinde iyi bir aşıma olur. Antrenmanın bitiminde spor yapan kişi olduğundan fazla su kaybedeceğinden ötürü bolca su içmek iyi olacaktır. Protein açısından değeri yüksek olan tavuk ızgara balık türleri süt gibi besinler tüketilmelidir ve tüketilen bu yiyecekler kaslarınızın gelişiminde de çok fazlaca etkili olacaktır.

vucut-gelisimi-besinleri

TÜKETMEMENİZ GEREKENLER

Vücut geliştirirken uygulayacağınız beslenme programınızı kötü olarak etkileyecek besinlerini listeden çıkartmalısınız. Vücut gelişimi için yenilen besinler kadar yenilmemesi gerekenlere de özen gösterilmelidir. Alkol kullanıyorsanız kesinlikle bırakmalısınız asitli olan içecekleri tüketmemelisiniz. Tuzu şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız bu tarz besin türleri kas gelişiminizi olumsuz yönde etkileyecektir.

SUYUN ÖNEMİ

Vücut geliştirme yaparken enerji harcanması sonucu fazlaca su kaybı ortaya çıktığı için antrenman esnasında ve sonrasında kaybettiğiniz su ihtiyacınızı muhakkak karşılamalısınız ve bu dengeye çok önem göstermelisiniz.

vucut-gelisimi-icin-onemli

BESİN DEĞERİ

Düzgün bir biçimde yapılan vücut geliştirme programının altın kurallarından biri ise aldığınız besinlerin değerlerinizi bilmelisiniz. Protein ihtiyacınız için hayvansal gıdaları tercih etmelisiniz karbonhidrat ihtiyacınız için makarna gibi pilav gibi besinlerin alınması gerektiğini bilmekte fayda vardır.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir