Yuvarlak Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri Yuvarlak Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri
Yüz şekillerine göre erkek saç modelleri arasından, bugün sizin için yuvarlak yüze sahip erkeklerin hangi model saç kesimlerini tercih etmeleri gerektiği konusunu paylaşacağız. Yuvarlak... Yuvarlak Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Yüz şekillerine göre erkek saç modelleri arasından, bugün sizin için yuvarlak yüze sahip erkeklerin hangi model saç kesimlerini tercih etmeleri gerektiği konusunu paylaşacağız. Yuvarlak yüz tipine sahip olup bu yüz tipini biraz daha oval bir şekilde göstermek isteyen erkekler, birazdan bahsedeceğimiz saç modellerini tercih edebilirler.

yuvarlak-yuzlu-erkekler-icin-sac-modelleri.jpg

Yanları Kısa Saç Kesimi

Yuvarlak yüzlü erkeklere uygun saç modelleri arasında ilk sırayı yanların kısa bir şekilde kesildiği saç kesimi almaktadır. Çünkü yuvarlak yüzlü erkeklerde yanlardaki saçların uzun ve kabarık olması yüzün olduğundan çok daha yuvarlak görünmesine neden olabilmektedir. Bu görüntüyü engellemek ve oval bir yüz şekline kavuşmak için her zaman yanların kısa tutulması gerekmektedir.

Kâkülsüz Saç Kesimleri

Yuvarlak yüzlü erkeklerin tercih etmemesi gereken saç modellerinin başında kaküllü saç kesimleri yer almaktadır. Saçların alın bölgesini kapatması, yuvarlak yüzlü erkeklerde çok daha geniş bir yüz görünümüne neden olmaktadır. Bundan dolayı kakülsüz saç modellerini tercih etmeli ve genellikle üst bölgesi uzun, yan bölgeleri kısa saç modelleri tercih edilmelidir.

yuvarlak-yuzlu-erkekler-icin-sac.jpg

Arkaya Taranabilen Saç Modeli

Yuvarlak yüzlü erkekler için en ideal saç modeli, saçların arkaya taranabildiği saç kesimidir. Yüzü daha geniş ve yuvarlak göstermeyen, aksine daha oval bir yüz çizginiz olduğu izlenimi yaratan bu saç modeli, hemen her yaş grubundan yuvarlak yüzlü erkeğin tercih edebileceği bir saç modelidir.

yuvarlak-yuzlu-erkek.jpg

Uzun Saç Kesimi

Yuvarlak yüze saç modelleri arasında erkeklerin en çok tercih etmesi gereken modellerden bir diğeri de uzun saç kesimleridir. Aşırı kısa saç modellerinden ziyade, hafif uzun bir kesime sahip olan saç modelleri erkekler tarafından tercih edilmelidir. Yuvarlak yüzlü erkekler için sakal bırakmak ve saçları epeyce uzatıp bağlamak da ideal bir tercih olacaktır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir