Erkeksen Gel
Zinde Kalmanızı Sağlayacak Besin Önerileri Zinde Kalmanızı Sağlayacak Besin Önerileri
Önümüzde ki aylarda zinde kalabilmek için doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanabiliriz. Bu faydalanabileceğimiz besinler kış aylarında biriktirdiğimiz yağlardan kurtulmamızı sağlayacak ve soframız için güzel... Zinde Kalmanızı Sağlayacak Besin Önerileri

Önümüzde ki aylarda zinde kalabilmek için doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanabiliriz. Bu faydalanabileceğimiz besinler kış aylarında biriktirdiğimiz yağlardan kurtulmamızı sağlayacak ve soframız için güzel bir menü oluşturacaktır. Bu yiyecekleri ve besin kaynaklarını doğadan edinmek zor değildir. Genel olarak her yerde bulunan ve yetiştirilebilen bu besin kaynaklarına ulaşarak zinde kalmayı sağlayabilir. Yaz boyu kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Zinde kalmak konusunda en etkili kaynaklardan biri sudur. Gün içerisinde tüketeceğiniz suyu yanınızdan asla ayırmamalısınız. Dışarıdan alınların toksinlerin yanı sıra her gün yürütülen işlevlerden dolayı oluşan atıkların atılması için suyun önemi çok fazladır. Bu atıkların arınması gerekir ve bu arınma sırasında su oldukça fazla kullanılır.

su-icmek

Zinde kalmayı sağlayacak diğer besinleri sayacak olursak;

Bezelye: Protein ve lif açısından oldukça zengin olan bu sebze a,c,b vitaminleri ve demir içermektedir böylece zinde kalmayı oldukça kolaylaştırır ve yemek hazırlanması bakımından bakarsak olaya. Bezelye her yemekte kolaylıkla kullanılabilir.

Brokoli: A,c ve e vitaminlerini bulunduran brokoli kalsiyum ve potasyum açısından da oldukça önemli yer tutar salata olarak tüketilebildiği gibi ayrıca zeytinyağlı yemeği de yapılabilmektedir.

brokoli

Taze Sarımsak: Mevsimsel virüstük hastalıklarda vücut savunması yönünden oldukça önemlidir doğal antibiyotik gören taze sarımsak kanı sulandırır ve bağışık sistemini güçlendirir. Taze sarımsağın faydaları bu şekilde saymakla bitmez.

Havuç: Salatalar ve her türlü et yemeklerin de kullanılabilen ve ayrıca sebze suyu olarak da tüketilebilen havuç unutkanlık sorununa karşı oldukça önemli bir yer tutar ayrıca akciğer kanseri tedavisinde doktorların önerdiği bir besindir.

havuc

Kuşkonmaz: Zeytinyağlı yemeği olan kuşkonmaz salata veya çorba içerisinde de tüketilebilmektedir. Özellikle Akdeniz bölgesi yöresinde her türlü çeşidi görülür ve tüketilir a,b,c vitaminleri açısından oldukça önemli şifalı bitkilerdendir.

Zinde kalmak açısından faydası olan besinleri bu şekilde sayabiliriz.

Editor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir