19.4 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Vajinalog + 18

1 Dakikada Boşalıyor Musunuz?

Erken boşalma erkeklerin çok fazla üzerinde durdukları ve psikolojik olarak da yıprandıkları önemli bir cinsel problemdir. Erkeklerin vajinaya girişinden önce veya girişten hemen 1 dakika sonra rastlanan boşalmalar, çiftlerin cinsel haz almasını engellemesi yanında, bunu engelleyememek de erkekler için önemli bir sorun olmaktadır. Uluslararası yapılan araştırmalar boşalma süresinin ortalama 4 ile 5 dakika olduğunu göstermektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin psikolojileri de bozuk olabilmektedir. Çiftlerin cinsel sorunlar yaşayabilecekleri bu durumda kadınların da olumsuz etkilendiği bilinmektedir. Utanç, agresiflik ve kızgınlık boşalma sorunu yaşayan erkeklerde görülen tipik etkilerdir.

erken-bosalma-nedenleri

Özellikle düzensiz cinsel ilişki yaşayan erkekler arasında daha fazla görülen erken boşalma zaman zaman uzman destekli tedaviler ile giderilmektedir. Erken boşalma sorunu cinsel dürtüleri yüksek ve aynı zamanda cinsel beklentileri fazla olan erkeklerde de ortaya çıkabilmektedir.

Performansının olumlu olması yönünde kendini şartlayan birey de boşalma sorunu yaşayabilmektedir. Boşalma problemi geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilir. Böyle bir durumda biyolojik faktörlerin önde olduğunu söylemek gerekir ve tedavi edilmesi sorunların çözümü olacaktır. sertleşme sorunu, stres, sağlık sorunları ve kullanılan bazı ilaçların da boşalma sorununu beraberinde getirdiği bilinmektedir.

erken-bosalma-sorunlari

Erken boşalma sorunu yaşayan 3 erkekten birinde aynı zamanda sertleşme problemi de mevcuttur. Ayrıca stres erken boşalma sebeplerinden biridir. Motivasyonun sağlanamaması ve psikolojik baskılar da tetiklemektedir. Boşalma sorunu yaşayan erkeklerin öncelikle bunun kalıcı mı yoksa geçici mi bir sorun olduğunu tespit etmeleri gerekmektedir. Ardından sorun kalıcı ise mutlaka bir uzmana başvurmaları gerekir. Araştırmalar gösteriyor ki boşalma sorunu yaşayan erkekler doktora gitmektense internet ve arkadaş tavsiyeleri ile sorunlarını halletme yoluna gitmektedirler. Oysa çiftler arasında önemli bir cinsel sorun olan erken boşalma sorunlarının kolay ve pratik tedavileri vardır.

Benzer Yazilar

En Sık Görülen Erkek Cinsel Sorunları Nasıl Tedavi Edilir?

Editor

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Aşkı Hormonlarımız Yönlendiriyor

Editor

Erkeklerde Ortalama Boşalma Süresi Ne Kadardır?

Editor

Kadınların İlgisini Çekme Yolları

Editor

İşte Erkeklerin Libidosu En Yüksek Saatleri

Editor