Image default
Genel

İlk Tanışmada Beden Dili

İnsanlar ilk buluşmalar da ne giyeceğini düşünürken aslında ilk dikkati çeken kısım beden dilidir. İlk tanışmada beden dili insanları genelde ele vermektedir. Karşı tarafa verdiğimiz ilk mesaj her zaman önemlidir. Karşı tarafın size verdiği mesajı ancak karşı tarafın beden dilini çözdüğünüz zaman ifadeleriniz ve davranışlarınız değişmektedir.

Beden-Dili

Karşı cinsin beden dilini doğru anladığınız zaman size nasıl davrandığını da çok rahat bir şekilde çözebilmektesiniz. İlk tanışmada beden dili kaderinizi bir anda değiştirmektedir. Karşı tarafın kollarını sürekli oynatmak, hiç iyi bir hareket değildir. Eğer parmaklarını da tek bir şekilde masaya vuruyorsa eğer bu o görüşmeden hiç haz almamış hiç hoşlanmamış demektir. Size dokunmak için ufak hareketler karşı taraf yapıyorsa bu erotik bir hareket olarak görüşmektedir. Eğer karşı taraftan hoşlandığınızı belli etmek istiyorsanız göz temasınız çok etkili olmalıdır.

Unutmayın gözleriniz sizin bir silahınızdır. Hafif bir şekilde nefes almak yutkunmak istemek bunlar hep utandığınız için çekingenlik belirtileridir. Unutmayın karşı tarafı beğendiğinizi belli etmek için ayaklarınızı ona doğru çeviriniz. Karşı tarafa bakarak konuşunuz. Eğer farklı yerlere bakıyorsanız bu o ortamdan bir an önce kurtulmak istediğinizin belirtisidir. Bu şekilde hissetmiyorsanız bile yanlış davranışlar karşı tarafa bu duyguları hissettirebilir. Göz kırpmak, gözleri hafif kısarak konuşmak ve gözleri sürekli yummak bunlarda bir hoşlanma belirtisidir. Konuşulan konunun ciddiyetini belirtir.

ilk-tanisma-beden-dili

İnsanların iletişim kurmalarındaki en önemli faktör İlk tanışmada beden dilidir. İçten ve samimi bir konuşma gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka beden dilini kullanmaya özen gösterin. Öz güveninizi bu şekilde çok rahat dışa vurabilirsiniz. Beden dilinin en büyük silahı gözlerdir. Konuşurken karşı tarafı ancak bu şekilde rahatlatabilirsiniz. Her şeyi tadında ve zamanında yapmanız size çok şey kazandıracaktır.

 

 

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Bir Çöküş Biyografisi: Arda Turan

Editor

TER KOKUSUNDAN KURTULUN!

Editor

Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor

Editor

Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Bakar?

Yorum Yaz