Image default
FelsefErkek

14 Şubat Ne Değildir

Sevgili dostlar,
Bugün içimden 14 Şubat ne değildir konulu bir yazı yazmak geldi. Önce yazıma  “14 Şubat kapitalizmin bir oyunudur.
Satmaya ve satın almaya çağrılan günün adıdır 14 Şubat Sevgililer Günü. Çünkü sevmek sevilenden bir şey beklememektir. “Seni seviyorum”, iki kelimelik bir cümledir ancak bu iki kelime içinde bu dünyanın en güzel enerjisini taşır. Bu nedenle bu iki kelime çok değerlidir ve her an herkese söylenmez.
Günümüzde ise hem bu iki kelimenin hem de sevgi kavramının içi boşaltılmıştır. 14 Şubat denen ticari gün de bu yozlaşmaya çanak tutmuştur. Çünkü eğer sevgiliysek her gün birbirimizin sevgilisiyizdir. Sadece 14 Şubat’ta değil her gün birbirimize sevgimizi gösterebilir, sürprizler yapabilir, hediyeler alabiliriz. ” tarzı beylik bir paragrafla başlamak istedim ama açıkçası malum herkes benzeri yazıları defalarca anlattı.
Küçüçük çocuklarımız bile bu topraklarda doğan ve sevgiyi en güzel anlatan tüm dünyada tanınan Mevlana yı hiç bilmezken, Saint Valantine in hayat hikayesini ezberledi.
Bunu düşününce popular hitap şekliyle “Eyyyyy Kapitalizm sen nelere kadirsin demek geliyor içimden”
O zaman sıra 14 Şubat ne değildir ? i de bilmeliler diye düşünüyorum.
Bende dilim döndüğünce “ne değildir”i yazmak istedim.
14 Şubat sevdiğine sevginini gösterme günü değildir.
14 Şubat ta aldığınız hediyelerin maddi büyüklüğü ise sevgilinize duygunun sevginin derecesini göstermez.
Mesela ben bu yazıyı yazarken eski bir dostum ile karşılaştım. Çok başarılı ve iştahlı doktor eşine, sevgililer günü hediyesi olarak saksıda marul aldığını söyledi. Önce güldük birlikte, sonrada bundan daha güzel sevgililer günü hediyesi mi olur diye sohbetimiz devam etti.
Düşününce seven insanın en büyük hediyesinin, karşısındaki kişiye verebileceği en güzel hediyenin onun sağlığına yatırım yapması olduğu aşikar değil mi? Sağlıklı bir yemek, sağlıklı bir içecek ve belki birlikte açık havada yapacağinız bir treeking turundan daha iyi bir hediye ne olabilir ki?
Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak için yaşanan ilişkiler bana insanların bir vitrinlik bir de gerçek hayatları olduğunu düşündürüyor. Bu nedenle ben hepinize yaşam denilen bu sanal dünyada gerçek sevgiyi bulmanız, bulduğunuz sevgiyi elinizde tutabilme beceresine sahip olmanızı diliyorum.
Sevgi kalbinizde doğan ilahi bir tohumdur, bunu büyütmek ise sizin karşınızdaki kişiye göstereceğiniz özenle mümkündür.
Sevgiyle.

Yazan Sevda KÖYÜSTÜ

Benzer Yazilar

1 Haftada Eski Kız Arkadaşı Unutma Yöntemleri

Kariyer Hedefinizde Yol Gösterici Püf Noktalar

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Dize Getirmenin Yolları

İki Aşk Arasında Kalanlar Dikkat! Nasıl Karar Vermeli?

Kadın Erkek ilişkilerinde Güven

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU