Image default
Genel

16 Bin Lira Ödül Veren Grip Oteli

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Missouri Eyaleti’ne bağlı Saint Louis Üniversitesi, bilimin ilerlemesi için oldukça çok konuşulan bir çalışma yaptı. Üniversitedeki bilim insanları grip için yaptıkları uğraşlar neticesinde Uzun Kalım Araştırma Bilimi adıyla bir Grip Oteli inşa ettiler. Bu araştırmanın amaçlarından biri dünyada hala devam eden ve bir türlü tam manasıyla çözüm bulunamayan grip salgınlarıyla savaşmak. Bir başka amacı ise en çok hangi virüsün etkisinin olduğunun ispatlanması. Çünkü insanları grip yapan bir çok virüs bulunur. Hangisinin en güçlü olduğu ve ne kadar çok kişiyi etkilediği önemlidir.

ABD’de grip oteli için gönüllü denekler aranıyor. Bu gönüllü insanlar on gün boyunca hemşireler ve doktorların incelemeleri altında otelde kalacaklar. Bu otel de tıpkı diğer oteller gibi konforlu ve donanımlıdır. İnsanlar otelde kalmaya başlamadan önce belirli aşılar olacaklar. Böylece çeşitli aşıların da etki seviyesi tespit edilmiş olacak. Otel yirmi dört saat kamera ile de izlenecek. Tabi tutulan tüm kayıtlar sadece bilim için kullanılacak kişilerin mahremiyeti korunacaktır. Amerikan Hükümeti bu bilimsel çalışmayı destekliyor. Otelde kalmaya başlayan insanlara çeşitli grip virüsleri yollanacak, böylece vücut değerlerine göre istatistiksel bilgiler elde edilecektir. Bu oteldeki insanlar kalmaya başlamadan önce grip olacaklarını bilerek ve isteyerek otele yerleşecekler. Bu şartları yazılı olarak da önceden beyan edip imzalayacaklar. Otelde geçirilen on günün sonunda kalanların her birine üç bin beş yüz dolar ödeme yapılacak. On altı bin liraya denk gelen bu ücret grip olmanın karşılığı olarak verilecektir.

Henüz faaliyete başlamayan 16 bin lira veren otel bilim insanlarının uğraşları ile yaklaşık altı ay içerisinde çalışmalarına başlayacaktır. Grip olan kişilere otelde tıbbi müdahalelerde bulunacak hemşireler ve doktorlar da bulunacaktır. Kendini gayet güvenli bir ortamda hisseden gönüllü denekler hem her yıl hemen herkesin yakalandığı bir hastalığı geçirecek hem de bunun için ödeme alacaktır. Başvurular değerlendirilirken kişilerin daha önceden geçirdikleri hastalıklar ve şiddetleri de göz önünde bulundurulacaktır. Belirli bir seviyedekiler tercih edilecektir.

Benzer Yazilar

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Ahmet DOĞDU

Bedelli Askerlik Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırabilir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Evlilik Kararını Etkileyen 5 Faktör

Editor

Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştirmek İsteyen Erkekler için Öneriler