Image default
Erkek Moda

2016 Ceketlerin Yılı

2016-moda

Valentino’nun tasarımcısı Maria Grazia Chiuri, “couture” kültürünü insanların her gün giyebilecekleri yeni bir şeylere dönüştürmelerinin önemli olduğunu söylemiş. Valentino 2016 erkek modasına göz attığımızda bu felsefeyle bizleri bu bahar neler bekliyor?

valentino

Birçok markada olduğu gibi Valentino 2016 erkek modasında da bomber ceketler çok fazla. Ama bu ceketler gerçekten bir harika! Çünkü Valentino’da bu ceketleri değişik kumaşlarda, her renkte ve desende bulmak mümkün. Örneğin kolları ve gövdesi farklı renkte olup deri görünümlü materyallerden omuzlarında kuş baskılı olandan çiçek desenli sarı saten kumaştan bel ve kolları ribana detaylı olana kadar çok fazla çeşitte bu ceketlerden mevcut Valentino’da. Bomber değil farklı tarzlarda ceketler de mevcut elbet. Kısa gömlek formunda büyük cepli, düğmeli ama sert kumaşıyla gömlekten ayrılan ceketler, askeri temaların yer aldığı, kamuflaj desenlerin olduğu kolları, omuzları cep kapakları işlemeli, boncuklu ceketler, hep 2016’ının ceket yılı olacağını söylüyor. Hatta boyfriend pantolonlardan sonra hayatımıza “boyfriend ceket” kavramı girebilir, öyle ki kız arkadaşlar bu ceketleri erkeklerle paylaşmak isteyecektir. Ayrıca Valentino’nun ceketlerini farklı yapan başka bir şey de floral etki. Birçok markada karşımıza çıkan çiçek motiflerini Valentino, erkek ceketleri için kullanmış. Siyah bomber tarz ceketin kol kenarlarında metal aksesuarlar kullanılmış, kol ve gövdede ise sarı, mavi, kırmızı çeşit çeşit çiçek motifleri, yeşil yaprak motifleri işlenmiş. Bu ceketleri erkekler kadar kadınların da beğeneceği şimdiden aşikar.

camo-ceket

Valentino 2016 erkek modasında ceketten başka parçalar da var elbet. Pantolonlar 2016’da da kısa paça. Koleksiyonda desenli pantolonlar da var. Renkler de ise bordo, haki, krem, siyah ve sütlü kahve öne çıkıyor. Ve tabi “Jean”, tüm zamanların vazgeçilmezi. Jean on Jean yine gündemde, hem de gömlek ve pantolon olarak değil, kat kat, gömlek, pantolon ve ceket olarak.

Benzer Yazilar

2018 Erkek Modasına Yön Veren Detaylar

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkeklerde Aradığı Giyim Tarzı

Ahmet DOĞDU

2016’da Erkeklerin Tercihleri

Ahmet DOĞDU

2019 Sakal Modelleri Önerileri ile Tarzınızı Yaratın

Ahmet DOĞDU

Zayıf Erkeğin Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Yeni Moda Kazıtılmış Saç Tipi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz