Image default
Erkek Moda

2016’da öne çıkan renk: Yeşil ve tonları

Kış kapıda ve gardıroplara yeni parçalar eklemeden önce en moda parçaların neler olacağını bilmek işinize yarabilir. 2016 kışında tasarımların renkleri gri, bordo, siyah ama özellikle öne çıkan renkler 2016 erkek modasında yeşil ve tonları

Td4OIoeiMDTC7UQUbSs0

2016 kışında erkek modası trendleri arasında baggy pantolonlar, dar tişört ve üstüne bomber ceket,  içi shearling astar olanlar montlar/ kot ceketler, kumaş pantolonların üstüne sweatshirtler, desenli pantolonlar, şortlar yer alıyor. Renklerde ise gri, bordo, siyah, mavi renkler, neon renkler kullanılırken hemen hemen tüm parçalarda göze çarpan renk yeşil ve yeşile yakın sarı, hardal, yağ yeşili, haki renkler. 2016 erkek modasında yeşil ve tonları her yerde karşımıza çıkıyor. Sadece kamuflaj montlarda değil, bomber ceketlerde, kazaklarda, pantolonlarda da bu renk sıklıkla kullanılmış. Yeşilin birlikte kullanıldığı renkler ise gri, lacivert, siyah gibi daha koyu renkler olduğu kadar yeşile benzer renkler de kullanılmış. Yeşille yağ yeşili, sarı, hardal rengi, asker yeşili, kahve yeşil gibi aynı renge ait farklı tonlar sıklıkla birlikte kullanılmış.

mi5owE8cCoN5TpoYyRBg

Birçok markada karşımıza çıkan çiçek motiflerinde de yeşil renklerin birçok tonu kullanmış. Siyah bomber tarz ceketin kol kenarlarında metal aksesuarlar kullanılmış, kol ve gövdede ise sarı, mavi, kırmızı, yeşil çeşit çeşit çiçek motifleri, yeşil yaprak motifleri işlenmiş.

ncmHctwdnbKBAa28Ln3t

Erkek Modası başka bir trend için de karşımıza çıkıyor: neon renkler. Moda 2016’da erkeklere oldukça renkli alternatifler sunuyor. Pembe ve yeşil renklerinin neon tonları sportif parçalarda ağırlıklı olarak göze çarpıyor. Neon renklerin kullanıldığı tişört, trençkot, jumper ceket pantolon ve şortlara eşlik eden diğer parçalar ise genellikle tek renk ve siyah. Neon renklerindeki grafik desenlerin çoğunda göze çarpan renk bu sefer yeşilin fosfor tonu.  Bu kadar iddialı olamasanız da yağ yeşili bir triko, sweatshirt ya da ceketi 2016 kışında gardırobunuza ekleyebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkek Modasında Şal Devri: Havalı Mı, Değil Mi?

Ahmet DOĞDU

Erkek Dolabında Beyaz Gömleğin Önemi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Casual Giyim Tarzı Önerileri

Ahmet DOĞDU

2016 erkek moda akımına giriş

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin İşini Kolaylaştıran Kullanışlı Çanta Modelleri

Yorum Yaz