Image default
Erkek Moda

2016’da Renkli Takımlar Moda Dünyasında

Moda bitmek bilmeyen bir kavram, üstelik her sezon değişebilen bir kavram. Bir sezon bitmeden öbür yılın moda trendleri çoktan açıklanmış oluyor. 2016 yılının moda çizgileri de çoktan belli olmuş durumda. Erkek giyimi için de geçerli olan bu çizgilerde aslında klasik unsurlardan gene vazgeçilmiyor. Fakat her erkeğin dolabında olsun diye öğütlenen takım elbiselerde bu sezon değişiklikler renkler üstüne. 2016’da renkli takımlar moda olacak diye açıklandı ve renkler böylece öne çıktılar.

hete-verkoop-mannen-suits-cultiveren-iemands-moraal-vrije-tijd-pure-kleur-past-bij-jonge-past-om

 

 

Renklerin Uyumu Önemli

Erkeklerin takım elbise giymek lazım diye düşündükleri zamanlar var. Örneğin iş görüşmesinde veya resmi toplantılarda ciddi görünmek istiyorlar. Nikah törenlerini de ilave edebiliriz.  Ama bu bir kural değil aslında. Üst giyimin illa birbirine uyması gibi zorunluluk artık yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Hanımların gardırobunda olması gereken düz, siyah ve dar kesim bir etek  kadar gerekli eşya olarak görülen takım elbiselerin yerini şimdi beylerde değişik kombinler alıyor. 2016’da renkli takımlar moda oldu işte bunlara tepki olarak ortaya çıkıyor. Erkeklerin vazgeçemediği renkler olan siyah veya lacivert ağırlıklı renkler yerlerini açık mavi, buz grisi, alacakaranlık rengi denilen dark blue gibi çeşitlere bırakıyor. Ama yılın esas sürprizi  masala rengi. Kızıl ile toprak renginin karışımından olan ve adını Sicilya’nın bir kasabasından alan masala rengi erkekleri modaya uymaktan öte bir tarz sahibi yapıyor. Erkek modası içinde yaşananlar aslında farklı olmayı fark etmek gibi bir şey. Eskiden renksiz olan erkek modası şimdi gökkuşağının renkleriyle çalışıyor. Siyahtan çok daha fazla satan renkler var. Yıllardır kırmızı pantolon üretmeyen moda evleri şimdi özellikle sipariş istendiğini anlatıyorlar. Erkekler bir kırılma noktası yaşıyorlar. Sanki kadınlar şıklaştıkça onlar da şıklaşmak zorunda kaldılar.

bc76da93726fb5be3b08b7bd04755463-copy 

Değişiklik Mümkün

Uzun bir süredir beyazcamda izlenen sitcom çeşitlerinden biri olan How I Met Your Mother – Annenizle Nasıl Tanıştım” da yer alan karakterlerden birisi her zaman ve her yerde takım elbise giymesi ile biliniyordu ama diğer arkadaşlarının kıyafetleri de hiç fena durmuyordu. Diğer arkadaşlar pantolon üzerine rengarenk kazaklar giyebiliyorlardı. Ceketimin rengi pantolonla uyuşmalı diye düşünmüyorlardı. Aslında 2016 renkli takımlar trend diyerek hepsi kendine yakışanı giyiyordu.

Benzer Yazilar

Erkeklerde sokak Stili..

Ahmet DOĞDU

Alternatif Arayanlar için Fred Perry Erkek Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

Kış Modası: Soğuktan Korunmanın Stil Rehberi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Renkli Çorap Modası 

Editor

Erkekler için Bileklik Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Bir Yanı Kazıtılmış Saç Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz