Image default
Garaj

2018 Paris Otomobil Fuarı

Otomobil markalarının her yıl yeni tekonolojileri ile birlikte model ve tasarımlarını ilk kez tanıttıkları yerlerdir. Gerçek otomobil tutkunları, basın mensupları, mühendisler ve yatırımcılar bu fuarlara her yıl büyük bir heyecan ve ilgi ile katılıyorlar. Ziyaretçi sayısı bakımından dünyanın en büyük otomobil fuarı olarak kabul edilen Paris otomobil fuarı (Mondial de L’auto) 1898 yılından günümüze kadar uzanan, otomotiv dünyasının en önemli organizasyonlarından biridir. Paris otomobil fuarı ne zaman derseniz 120’ ncsi geçen yıl ekim ayında düzenledi. Frankfurt Otomobil fuarıyla birlikte iki yılda bir dönüşümlü olarak organize edilir. Paris Otomobil Fuarı’nda, yerli ve yabancı markalar, yeni model ve ürünlerini otomobil tutkunlarıyla ekim ayında buluşturdu.

Fuarda en çok dikkat çeken detaylardan biri de dizel motorlu araçların doğaya verdiği zarardan dolayı tüm marka üreticilerinin alternatif yakıtlı motorlara yöneldiği oldu. Otomobil firmaları gelecekte yapılması planlanan otomobiller hakkında bilgi verirken elektrikli araçlar en çok ilgi çeken araçlar oldu. Ayrıca elektrikli araçların gözle görülür artışı da dikkat çekti.

Paris otomobil fuarı 2018 BMW fuara en büyük yeniliği getirdi. Markanın en fazla satılan 3 serisi yeni nesli ile gösterildi. Dünyanın en aerodinamik seri üretim otomobil ünvanını elde edecek görünüyor.

30 otomobil markasının gerçekleştiği fuarda, 50’ ye yakın model otomobil tutukunlarına görücüye çıktı. Hyundai, Audi ve Peugeot standlarında yeni elektrikli konseptlerini sergiledi. Ferrari 3 yeni modelini tanıttı. Fuara katılmayı reddettiklerini söyleyen markalar ise Alfa Romeo, Bentley , Ford, Fiat, Jeep, Infiniti, Mazda, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Rolls-Royce , Subaru, Volvo, Volkswagen oldu.

Paris otomobil fuarı 2018 Renault , premium ve paylaşımlı robot araç modeli konsept EZ-ULTIMO ‘nun dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Peugeot, 508 SW modelini ilk kez 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda halkla buluşturdu. Ayrıca elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip olan e-legend modelini Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttı. E-Legend tam dolu batarya ile 600 km yol gidebiliyor. 25 dakikalık hızlı şarjla da 500 kilometrelik menzil sağlıyor.

Benzer Yazilar

2019 Az Yakan Araba Modelleri Nelerdir?

Editor

Mercedes-Benz SF1 Concept

Ahmet DOĞDU

Rolls-Royce Hayalet

Ahmet DOĞDU

Maserati GranTurismo MC Stradale

Ahmet DOĞDU

Motosiklet Mi Otomobil Mi?

Editor

Audi quattro Concept

Ahmet DOĞDU