Image default
Genel

2018’de Gündemde Çok Fazla Yer Alan Teknolojik Olaylar

Her geçen yıl teknolojide çok büyük gelişmeler meydana gelmektedir. Bu gelişmelerden bazıları ise fazlasıyla konuşulmakta ve dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bu gelişmeler içerisine ise en çok konuşulanlardan biri yapay zeka olmaktadır. Yapay zeka ve makine öğrenimi birçok kişinin dikkatini üzerine çekmekte ve birçok firma patent başvurusunda bulunmaktadır. Bunun yanında 3 boyutlu yazıcılar, VR ( sanal gerçeklik ) gibi birçok konu daha dikkat çekmektedir.

Kanlı Ay Tutulması

27 Temmuz gününde gerçekleşen tutulma Dünya çapında en çok konuşulan olaylardan biri olmaktır. Milyonlarca kişi kanlı ay tutulması ile keyifli anlara şahit olmuşlardır. Ayrıca bu günde gerçekleşen kanlı ay tutulması en uzun kanlı ay tutulması olarak tarihe geçmektedir.

Facebook Skandalı

Hiç şüphesiz kurulduğu günden beri milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılan bir uygulama, Facebook olmaktadır. Bu uygulama sayesinde birçok kişi eski arkadaşlarını bulmuş ve yeni arkadaşlıklar kurmuştur. Fakat 2018 yılında büyük bir skandal ile akıllara kazınmıştır. 50 milyondan fazla kişinin kişisel bilgilerin usulsüz bir şekilde kullanıldığı iddia edilmektedir.

ElonMusk’ın Uzaya Araba Göndermesi

Dünyaca ünlü Tesla marka araçların üreticisi ve SpaceX isimli şirketin CEO’su ElonMusk, uzay alanında yaptığı çalışmalar ile bilinmekte ve bununla beraber Mars’ta kurulmak istenen koloninin de fikir babasıdır. Geçtiğimiz yıl ise Tesla markasının ürettiği bir aracı SpaceX’inFalconHeavy adlı roketi ile uzaya göndererek bir ilke imza atmıştır. Böylece 2018 yılı teknolojik gelişmeleri arasında oldukça konuşulan bir olay olmuştur.

Uzay Ordusu Adımı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, dünya üzerinde bilimkurgu filmlerinden fırlamış fikri ile gündeme geldi. Amerikan Silahlı Kuvvetlerinin 6. Kolu olarak bir uzay kuvvetleri ordusu kurulması talimatını veren Trump, uzaydan gelecek herhangi bir saldırıya karşı önlem olarak bu ordunun kurulacağını söyledi.

Benzer Yazilar

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınların Çirkin Erkek Sevdiğini Gösteren 5 Kanıtı

Ahmet DOĞDU

Bana Sevgilini Söyle Sana Hediyeni Söyleyim

Ahmet DOĞDU

Hafta Sonu Tatili İçin Eşiniz İçin Nasıl Bir Plan Yapmalısınız

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Ofsaytı Anlatmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor

Editor