Image default
Genel

2018’in En Kârlı Yatırımları

Elinizde bir miktar paranız var ve bir yatırım yapmak istiyorsunuz. Ancak en kârlı yatırımın ne olduğunu bilmiyorsanız veya emin değilseniz,işte “en akıllı yatırım nedir” sorusunun cevabı:

1-Altın:Halkın en çok tercih edilen yatırım biçimi olan altın yatrırımı 2018 yatırım önerileri içerisindeki yerini de aldı. Altın fiyatlarının düşük olduğu dönemleri izleyip alacağınız altınlar,fiyatı yükseldiğinde iyi bir yatırım aracı olabilir.

2-Döviz:Döviz yatırımı düşünenlerin döviz dalgalanmalarını,fiyatlarını incelemeleri önemlidir. Döviz yatırımı yapılacak zamanlarda,fiyatların düşük olmasına dikkat edilmelidir. Ülke içi ve uluslarası döviz oranları iyi takip edilerek karar verilmelidir.

3-Gayrimenkul:Son yıllarda gittikçe değerlenen gayrimenkullerin,iyi bir yatırım olması kaçınılmazdır. Kalıcı olması sebebiyle de tercih edilen arsa ve konutlar, iyi getirisi olabilecek yatırım kanallarıdır. Ayrıca düşük riskli olması yatırım yapmak isteyenler için gayrimenkul yatırımını vazgeçilmez kılmaktadır.

4-Hisse senedi:Hisse senedi alım satımı  iyi bir seçenek olabilir. Hisse senedi alabilmek için ilk yapılması gereken yatırım hesabı açmanızdır. Firmalara ait hisseleri borsa ortamlarından alarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

5-VİOP:Yani Vadeli işlem ve Opsiyon Borsası.Bu sistem,vadeli işlemlerin alış satışına dayalıdır. Son yıllarda yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

6-Devlet Tahvili:En risksiz yatırım yollarından biridir. Diğerleri kadar yüksek kar getirmemesiyle birlikte devlet güvencesiyle risksiz olması tercih edilme sebeplerindendir.

7-Borsa:Son zamanlarda popüler hale gelen borsa,kârlı olmasının yanında riskli yatırım yollarından biridir. Borsada en çok yapılan şey,firmaların hisse senetlerini alıp satarak kâr elde etmektir.

2018 yılında neye yatırım yapmalı sorularının cevabına ek olarak Forex. bitcoin gibi yatırım yolları da iyice araştırıldıktan sonra kâr edebileceğiniz yatırımlar arasında yer alıyor. Ancak yatırım hususunda en önemli nokta, öncesinde iyice bilgi sahibi olup, bilinçli davranmak.

 

Benzer Yazilar

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

“İdeal baba” Olmanın Kuralları

Ahmet DOĞDU

Bekarlığa Veda Partisi İçin Sıra Dışı Öneriler

Ahmet DOĞDU

Güçlü Bir Kadını Etkilemenin 5 Yöntemi

Ahmet DOĞDU

Gözde Bekarlar 2019

Editor

Mutlu Bir ilişki Ararken Bu Hatalara Düşmeyin

Yorum Yaz