Image default
Erkek Moda

2019 Sakal Modelleri Önerileri ile Tarzınızı Yaratın

Günümüzde sakal kesim modelleri erkek için oldukça önem taşıyor. Çünkü sakal erkeklerin en iyi aksesuarı olarak görülüyor. Sakal bırakırken modanın yanında yüz tipinizi de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Sakal modelleri ve isimleri örnekleri
Sakal modelleri ve isimleri örnekleri

1.Dikdörtgen Yüzler

Çenenizle alnınız aynı mesafede ve yüzünüz uzunsa sizin yüz şekliniz dikdörtgen. Sakal olarak tercihiniz de oval sakal modelleri olmalıdır. Yanaklarınızı dolduracak ancak çene kısmında daha kısa duracak sakal modelleri yüzünüze çok yakışacaktır. Dikdörtgen yüzlerde sakal kesim modelleri erkek için bu şekilde olmalı.

2. Yuvarlak yüzler

Çeneniz de elmacık kemikleriniz de genişse bu gruba dahilsiniz. Çenenizi vurgulamak adına uzun bir sakal tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüz daha simetrik görünecektir. Tek kuralınız yanaklardaki sakalları kısa, çenedekileri ise uzun tutmanız. Ayrıca yüzünüzde sakalınızın yer kapladığı alanın çok geniş olmamasına dikkat edin.

3. Oval Yüzler

Çeneniz elmacık kemiklerinizden daha dar ve yuvarlaksa oval yüz şekliniz var demektir. En orantılı yüz şekline sahip olduğunuz için bırakacağınız sakal modelleri kısadan uzuna çoğu model yakışacaktır. Hatta yüzünüz sakal bırakmamayı bile rahatlıkla kaldırabilir.

Erkekler sakal modelleri nikısadan uzuna şeklinde tercih edebiliyor
Erkekler sakal modellerini kısadan uzuna şeklinde tercih edebiliyor

4. Üçgen Yüzler

Bu yüz tipinde uzun, dar çene tipi olduğu için sakalınızı çeneyi dolgun gösterecek biçimde bırakmalısınız. Yanak kısmında bıraktığınız sakalları hacimli tutmak yüz oranı açısından dengeyi sağlar. Kare bir görünüm yakalamak adına küt modeller tercih edebilirsiniz. Ayrıca dağınık saç modelleri ile de sakallarınızı destekleyebilirsiniz.

5. Kare yüzler

Çeneniz yüzünüzdeki en belirgin kısım. Köşeli ve kare bir çeneye sahipsiniz. Bu da sizi erkeksi yapıyor. Eğer bu yüz tipindeyseniz keskin bir sakal yerine yumuşak modeller tercih etmelisiniz.

Buraya kadar okuduğunuz sakal modelleri ve isimleri tarzınızı bulmanıza büyük fayda sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Yeni Moda: Fitness

Ahmet DOĞDU

Erkek Mont Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yaz Aylarında Tercih Edebileceğiniz Ayakkabı Modelleri

Ahmet DOĞDU

Ayın Erkeği Kaueilha Machado

Editor

Kol Saatiniz ile Kombin Yapabileceğiniz 11 Bileklik

Kışa Hazırlık için Timberland Erkek Bot Modelleri

Ahmet DOĞDU