Image default
Genel

2019 Yaz Teknolojisi

Hızla gelişen dünya teknolojisini takip etmek hiçte kolay değil, nerdeyse her gün en az bir teknoloji haberiyle karşılaşmaktayız. İnsanların sınırsız isteklerine çözüm bulmaya artık teknolojinin sınırsız hizmetleri  cevap vermektedir.

•    Huawei’nin Google açıklaması

Huawei, Google tarafından verilen  kısıtlama kararı sonucunda açıklama yaparak müşterilerine güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmet sunmayı sürdüreceğini duyurdu.

•    Overwatch ücretsiz oldu

Overwatch’ın merakla beklenilen yıldönümü kutlaması başlamıştır. 10 Haziran’a kadar bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One platformlardan giriş yapacak kullanıcılar Overwatch’ın 3. Yılına özel sezon etkinliğine katılabilirler. Overwatch ve Yıldönümü etkinliği 28 Mayıs tarihine kadar  sürecek  ve bu süreç boyunca  ücretsiz oynanabilecek.

•    Türkiye eSIM teknolojisine geçiş yapıyor

Yeni model otomobillerde acil durum anlarında  otomatik olarak 112’ye bağlayan eCall için gerekli olan eSIM teknoloji sistemi ile ilgili yaşanan belirsiz durum  son buldu. Yeni model otomobil kullananlar yerli ve milli eSIM uzaktan yönetim teknolojisi ile daha güvenli bir sürüş  yaşayabilecek.

•    NASA bildirdi, Türkler birinci oldu

NASA’nın başlatmış olduğu “’İsmini Mars’a Gönder” kampanyasına en fazla katılmış olan ülkeler içinde Türkiye, birinci sırada yer aldı. Türkiye’den 308 bin 454 kişi ismini Mars’a yollamak için NASA’ya başvurdu. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2020 yılında Güneş sistemindeki en yakın komşumuz olan Mars’a yeni bir Rover uzay aracı gönderecek. Bu kampanyanın sayesinde hazırlanmış olan web sayfasına girenler  formu doldurduktan sonra isimleri gidecek uzay aracının içine yerleştirilecek olan çipe yazılacak. Formun doldurulduktan sonra 2020’deki Mars görevi için temsili bir biniş kartı veriliyor.

Hızla gelişen ve değişen çağımız teknolojisine hergün bir yenisi ekleniyor. Hayatın daha rahat ve iş kolaylığı açısından insanlara inanılmaz katkılar sağlayan teknolojinin yeri tartışılmaz bir gerçektir.

Benzer Yazilar

Hurdadan Nasıl Motorsiklet Yapılır: Motorsiklet Tutkunlarına Özel

Ahmet DOĞDU

5 Mükemmel Öpüşme Tavsiyesi!

Editor

Araba Kiralamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Video Oyunu Cyberpunk 2077’nin Yeni Yüzü Keanu Reeves Oldu

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği Lezzetler

Ahmet DOĞDU

Resim Sanatına Meraklı Erkeklerin Görmesi Gereken Sergiler

Ahmet DOĞDU