Image default
Garaj

2019 Yılında Gözler Önüne Çıkacak En İyi 15 Otomobil

Otomobil piyasası en son gelişmelerle birlikte 2019 yılına hazır. Sıfır otomobil almaya hazırlananlar için otomobil firmaları en gözde modellerini bu yıl da tasarladılar. Birbirinden göz alıcı modellerin yarıştığı şu günlerde alıcılar karar vermekte zorlanmaktalar.

2019 yılındaki en iyi on beş otomobil araştırıldığında şu sonuçlara ulaşılır. İlk sırada Hyundai Elantra 2019 modeli yer alır. Genellikle günlük kullanımda tercih edilen elantra, 2019 modeliyle farklı bir his sağlıyor. Önceki versiyonlarına göre uzunluğu elli bir milimetre artmıştır. Diğer ölçüleri aynı kalan elantra daha keskin bir görünüme bürünmüştür. Güvenliği ön planda tutan tasarımı ile rakiplerine nazaran ucuz olacağı düşünülüyor. Türkiye’de 2019 ilkbahar aylarında görülmesi bekleniyor.

İkinci sırada Audi Q3 2019 modeli bulunuyor. Bu modelin görünümü Q8 i anımsatıyor. Selefine göre daha uzun, aks mesafesine göre daha geniş olan bu model önceye göre daha ferahtır. Güvenliğe önem veren bu modelin Türkiye’de Kasım ayında ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Üçüncü sırada BMW 3 2019 serisi yer alıyor. Bu model önceki modellerine göre en, boy ve yükseklik artışlarıyla göze çarpıyor. Çevre dostu serinin hibrit modelleri de piyasalarda Mart ayında bekleniyor.

Dördüncü olarak DBS Superleggera modeli bulunuyor. Bu süper spor görünümlü araç yedi yüz on beş beygir gücündedir. Saatte üç yüz otuz dokuz kilometre hıza ulaşabilen bu araç 2019’un son aylarında piyasada olacağı bekleniyor. Beşinci sırada Jeep Cherokee 2019 modeli bulunuyor. Bu araç Jeep markasının Amerika’da en çok talep gören modelidir.

2019 yılı muhteşem 15 otomobil sıralamasında altıncı sırada Suzuki’nin Jimny modeli yerini alıyor. Türkiye’ye geleceği kesin olmayan bu aracın manuel beş ileri ya da otomatik dört ileri seçenekleri bulunuyor. Yedinci sırada Mission E bulunuyor ve rakiplerinden farklı olarak şarj edilebiliyor yani elektrikle çalışıyor. On beş dakikada yüzde seksene yakın şarj edilebilir özelliği dışında çok tarz bir spor arabadır. Sekizinci sırada Porsche Macan yer alıyor. Bir önceki modeline göre kırk beygir daha güçlüdür. Dizel ve hibrit çeşitleri yoktur. Dokuzuncu sırada Rolls-Royce Cullinan bulunuyor. Rakiplerine göre çok ağır olmasına rağmen saatte iki yüz elli kilometreye çıkabiliyor. Onuncu sırada Audi TT var ve görünüşü itibariyle yeni çağa ayak uyduruyor. Henüz dizeli bulunmuyor.

2019 yılının 15 otomobili sıralamasında on birinci sırayı Suzuki Vitara işgal ediyor. Kör noktayı uyaran sistemi bulunduruyor ve 2019 Eylül ayında piyasada bekleniyor. On ikinci sırayı Volkswagen T-Cross alıyor. Başlangıçta dizel olsa da daha sonra hibrit modelinin de üretileceği düşünülüyor. On üçüncü sırada Volvo S60 yer alıyor. İki çeşit hibrit motor seçeneği bulunduran bu araç en az 35 bin 800 dolardan başlıyor. On dördüncü sırada BMW Z4 bulunuyor. Fazla özelliği bilinmeyen aracın önceki modeline göre daha güçlü olacağı hatta dört saniyede yüz kilometre hıza ulaşabileceği düşünülüyor. Son sırada Renault Megane RS yer alıyor. Aracın normal yollar için ve yarış pistleri için üretilen iki farklı seçeneği mevcuttur.

Benzer Yazilar

AUDI TRIMARAN Yat

Ahmet DOĞDU

Ferrari Aliante Concept

Ahmet DOĞDU

Toyota FT-86 II Consept

Ahmet DOĞDU

En İyi Klasik Motosikletler

Editor

BMW 1.16 & Audi A3 Karşılaştırması

Editor

Auto Show İzlenimleri 2

Ahmet DOĞDU